Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetinės pažangios multimedijos sistemos

Internetinės pažangios multimedijos sistemos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Pažangios multimedijos sistemos. Multimedijos pavaizdavimas. Multimedijos analizė. Multimedijos apdorojimas. Multimedijos supratimas. Internetinė integruota sistema. Išvados. Darbas iliustruotas schemomis ir paveikslėliais.

Ištrauka

Dauguma iš multimedijos objektų platinamų pasauliniame tinkle (internete) yra nenuoseklūs arba menkai meta-indeksuoti, kad galėtų būti naudojami natūralia kalba vartotojų suformuluotoms atitaisymo užduotims. Apibendrinant galima sakyti, kad šie dinaminiai multimedijos objektai yra anotuoti rankiniu būdu, jei kalbėti tekstinių dokumentų terminais. Didelė kaina atsiranda dėl multimedijos objektų indeksavimo rankiniu būdu, tie objektai yra didelės apimties ir dar skirtingesni savo tipais. Visa tai verčia ieškoti automatinių patvirtinančių kategorizacijos schemų, kurios būtų prieinama ir veiktų pasauliniame tinkle. Šios kategorizacijos schemos susideda iš indeksavimo, užklausimo ir atitaisymo schemų. Mes siūlome internetinę pažangią multimedijos sistemą, kuri ir būtų šios kategorizacijos problemos sprendimas. Mes pateikiame tik fizinius, matematinius ir loginius mūsų sistemos rėmus. Ir parodome, kad ši sistema yra ypač naudinga semantiškai vartotojo apibrėžtose apibendrinimo užduotyse susijusiose su multimedijos prezentacijomis.


Internetinės pažangios multimedijos sistemos yra viena sudėtingiausių hipermedijos inžinerijos problemų, kadangi jos turi ryšį su integraliu semantiniu pavaizdavimu, analize, apdorojimu ir įvairių fizinių sričių, esančių dinaminės multimedijos objektuose, supratimą. Iš kitos pusės turi būti pasiūlyti įvairūs indeksavimo, užklausimo ir atitaisymo įrankiai, kad dinaminiai multimedijos objektai būtų prieinami ir pasiekiami.
Dinaminiai multimedijos objektai tampa vis didesni apimties, sudėtingumo ir tipų atžvilgiu. Be to, jie yra saugojami, platinami ir veikia pasauliniame tinkle. Bet šiame straipsnyje mes išsprendėme dinaminių multimedijos objektų kategorizavimo problemą ir parodėme, mūsų sprendimo efektyvumą švietimo aplinkoje.
Acoi sistema [1] leidžia puikiai modeliuoti, valdyti, užklausti ir atitaisyti multimedijos objektus pasauliniame tinkle naudojantis meta-indeksais saugomais mūsų duomenų bazėje. Bet deja ypatybių ieškikliai ir gramatika naudojama šioje sistemoje neišsprendžia bendros multimedijos kategorizacijos problemos. Ypatybių ieškikliai ir gramatikos yra labiau skirti rankiniam anotavimui ir yra mažai apdoroti multimedijos meta-indeksai. Bet sujungus Acoi sistemą su pažangiomis multimedijos sistemomis [2], [3], [4] galima automatizuoti ir sutikslinti savybių ieškiklius ir gramatikas. Savybių ieškikliai ir gramatikos esančios Acoi sistemos kontekste leidžia suprasti, kad jos dar nėra tiksliai apibrėžtos. Pažangios multimedijos sistemos, priešingai nei Acoi, yra priklausomos nuo konteksto ir inicijuoja šiuos ieškiklius bei gramatikas. Jie pastoviai ir tvirtai kategorizuoja multimedijos objektus neatsižvelgiant į faktą, kad taip vadinama kriterijų grupė gali padengti objektų degradaciją atsirandančią dėl triukšmo ar morfologinių transformacijų. Vietoj to, kad būtų pagrįsta euristika kaip turiniu pagrįstos multimedijos sistemos, pavyzdžiui QBIC [5], VisualSEEK [6], Virage [7], and VideoQ [8], mūsų pažangios multimedijos sistemos yra pagrįstos bendrais fiziniais, matematiniais ir loginiais rėmais. Fizinis rėmas yra susijęs su fizinių laukų potencialais ir stiprumais. Matematinis rėmas dėl tos priežasties yra susijęs su multimedijos objektų, atitinkančių tuos fizinius laukus, jungtis ir išlinkimus. Ir galiausiai loginis rėmas, kuris pasikliauja kompiuterio algebros sistemomis, tokiomis kaip Mathematica kartu su Jlink ir webmathematica [9], nustato, kokios loginės semantinės pasaulinio tinklo paslaugos yra reikalingos siekiant sukategorizuoti multimedijos objektus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-17
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis130.7 KB
Autoriusgintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBausys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetines pazangios multimedijos sistemos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Bausys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą