Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos funkcijų įtaka vaikų ugdymui

Šeimos funkcijų įtaka vaikų ugdymui

  
 
 
123456789
Aprašymas

Vaikų gimdymo funkcija. Vaikų ugdymo funkcija. Ūkinė–ekonominė funkcija. Tautos etoso tęstinumo funkcija. Rekreacinė funkcija. Komunikacinė funkcija. Emocinė funkcija. Reguliuojančioji funkcija. Išvados.

Ištrauka

Ugdymas - asmenybės savikūrą skatinantis reiškinys, tai žmonių bendravimas, kuris neatsiejamas nuo aplinkos ir kultūros vertybių. Ugdymas skatina žmogų vystytis, verčia augti, kilti aukštyn. Ugdytojas bendraudamas su ugdytiniu, siekia veikti jį taip, kad jis augtų, žinotų, mąstytų, elgtųsi taip, kaip jį moko ugdytojas. Anot Stasio Šalkauskio "ugdyti reiškia daryti, kad kas augtų, eitų aukštyn" (1992).
Nuo seniausių laikų iki dabar, žmonija stengiasi pažinti bei tobulinti žmogų, stengiasi padėti išugdyti jame pačias tauriausias gyvenimo vertybes. Ugdymas nėra trumpas reiškinys, tai ilgas procesas, kuris trunka visą žmogaus gyvenimą. Ugdymas dažnai siejamas su mūsų vyresniosios kartos įgūdžių bei vertybių perdavimu jaunesniajai kartai.
Šiais laikais ugdymas grindžiamas etika ir bendražmogiškomis vertybėmis. Žmogų ugdo daug veiksnių ir veikėjų: valstybė, bažnyčia, aplinka ir kiti.
Tačiau pagrindinis ir pats svarbiausias ugdytojas – šeima. Pačias pirmąsias gyvenimo pamokas, ugdytinis gauna iš savo šeimos narių, dažniausiai iš savo tėvų. Šeima – tai "tiltas" į vaiko vertybių pasaulį.
Vienas iš šeimos kūrimo poreikių yra tėvystės ir motinystės , tai yra gimines tesimo poreikis. Turbūt nėra žmogaus, nėra šeimos, kuri nesvajotų apie vaikus. Juk tai visuomenės egzistavimo pagrindas, savęs įprasminimo ir pratęsimo forma. Juk tai ateina iš mūsų prigimties, tai įaugęs mūsų kraujuje gamtos suformuotas instinktas. Būsimos mamos elgesys atitinkamose situacijose gali užtikrinti tobulą vaisiaus vystymąsi ištisus devynis mėnesius arba atvirkščiai- jį sužlugdyti. Motinos patiriamos teigiamos emocijos yra tinkama aplinka vaiko psichofiziniam vystymuisi embrioniniu laikotarpiu.
J. Litvinienė vadovėlyje "Šeima – vaiko ugdymo institucija" teigia kad, tėvai pirmieji tampa savo vaikų auklėtojais. Jie saugo ir gina savo atžalas, perduoda jiems šeimos bei tautos tradicijas, skiepija žmogiškąsias vertybes. Vaikai, nuo pirmųjų dienų patyrę savo šeimos meilę, vieni kitų pagarbą, išmoksta gerbti ir mylėti kiekvieną žmogų, bendrauti ir bendradarbiauti su kitais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.24 KB
AutoriusAdas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos funkciju itaka vaiku ugdymui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą