Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybės kultūra, įtakojanti santykius kultūrinėje institucijoje

Asmenybės kultūra, įtakojanti santykius kultūrinėje institucijoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Asmenybės kultūra, įtakojanti santykius kultūrinėje institucijoje. Taktiškumas. Kuklumas. Išvaizda. Geros bendravimo formos ir mandagumas. Bendravimo taisyklės. Darbuotojų užduotys. Apibendrinimai.

Ištrauka

Civilizacijos raidoje sudėtingėjant žmonių gyvenimui ir santykiams, susiformavo žmogaus elgesį ir jo santykius su kitais žmonėmis reglamentuojančios taisyklės . Nuo pat mažų dienų vaikas šeimoje pratinamas prie joje vyraujančios tvarkos (santykiai, darbai, papročiai, šventės ir t.t.) bei visuotinai pripažintų elgesio taisyklių ir dorovės normų. Elgesio kultūra- visuomenės kultūros sudėtinė dalis. Žmogui labai svarbu žinoti, kaip dera elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Žmonių tarpusavio santykiuose labai svarbu pagarba, tolerancija, atidumas, mandagumas, taktiškumas ir nuoširdumas. Neatmenu, kieno taip pasakyta: " Kai susitinka du žmonės, iš tiesų susitinka šeši: du tokie, kokie iš tiesų yra, du tokie, kukius patys įsivaizduoja esant ir dar du tokie, kokius mato ir pažįsta kiti." Taigi, iš to darau išvadą, kad labai svarbu žmogaus charakterio bruožų ir elgesio kokybė, dvasinės vertybės. Jas būtina nuolat tobulinti, ugdyti, nuolat skirti dėmesį savikūrai. Etiketas ir kiekvieno žmogaus elgesio kultūra, žmonių santykius padaro daug malonesnį, lengvesnį. Viskas priklauso nuo paties žmogaus. Žmogaus kultūrai reikšmės turi ir jo temperamentas. Žmoguje vertinama viskas- ir vidinė motyvacija, ir jo bruožai:
NUOŠIRDUMAS
PAGARBA
PASLAUGUMAS
PUNKTUALUMAS
TOLERANCIJA
DRAUGIŠKUMAS
GARBINGUMAS
TAKTIŠKUMAS
KUKLUMAS ir t.t.
Taktiškumas – tai gebėjimas elgtis, vadovaujantis etikos ir etiketo reikalavimas, bei estetikos samprata. Jis visada sugebės užbėgti už akių nemalonioms situacijoms. Taktiškumas reiškia, kad nereikia kištis į kito asmeninius reikalus, neapkalbinėti. Blogai, kai netaktiškas elgesys yra demonstratyviai, atvirai rodomas. Taktiškumas siejasi su kuklumu, tolerancija, savigarba, savitvarda, gera kalbos maniera.
Kuklumas- tai dorovinė savybė, nusakanti tam tikrą žmogaus vertybinį santykį su savimi pačiu; išpuikimo, pagyruniškumo priešingybė. Kuklus žmogus savanoriškai apriboja savo poreikius, nesiekdamas kokių nors išskirtinių privilegijų ar teisių. Kuklumas remiasi savikritiškumu, atidumu kitų pastaboms.
Labiausiai nevertinamas egoizmas, pataikavimas, PAVYDAS.
" Pagal rūbą sutinka, pagal kalbą palydi" ,- teigia viena patarlė. Ją reikėtų prisiminti visiems, kurie susiruošė ieškotis darbo ir rengiasi pirmam susitikimui su darbdaviu. Yra žinomi keturi kontaktų su žmonėmis būdai. Apie mus sprendžia pagal tai, ką mes darome, kaip mes atrodome, ką mes kalbame ir kaip mes kalbame.
Pirmą kartą eidami į naują darbovietę, privalote nuo galvos iki kojų atrodyti tiesiog puikiai. Moters apsirengimas priklauso nuo darbo, kurį ketina dirbti- siuvėjos, manekenės, rūpybos darbuotojos, solidžios firmos direktoriaus sekretorės. Parinkite tinkamiausią stilių, bet apsivilkite drabužiais, su kuriais smagiai jausitės. Kai nepasikliaujate savo skoniu, rinkitės klasikinį stilių. Pasak prancūzų, moters išvaizdą nulemia galva ir kojos- pirmiausiai žvilgsnį. Nedera avėti purvinų išklaipytų batelių. Kirpyklos šukuosena nebūtina, tačiau galva turi būti tvarkinga, plaukai švarūs, dailiai sušukuoti. Kai ryškiai nusigrimavusi, papuošalais apsikarsčiusi moteris ateina prašyti darbo, ji tesukelia nuostabą.
Vyrams be tinkamos išvaizdos ir gerų manierų mūsų laikais karjera negalima.
Įsidarbinant pirmiausia pateikiami dokumentai. Mandagus žmogus rašo prašymą ant balto A4 formato lapo, įskaitoma rašysena, aiškiai ir tiksliai. Visi kiti būtini dokumentai- pasas, socialinio draudimo knygelė, diplomo mokslo cenzą paliudijančio dokumento nuorašas, nuotraukos- įteikiami kartu su prašymu. Jeigu lankėte kvalifikacijos kėlimo kursus, pridėkite atitinkamų pažymėjimų kopijas, nes kaip tik tai pasirinkimą gali nusverti jūsų naudai.
Darbuotojų išvaizda, bendravimo įgūdžiai lemia įstaigos, firmos įvaizdį. Biuruose, kanceliarijose bei kitose įstaigose iškart į akį krenta darbuotojų nesutvarkyta galva, neprižiūrėtos rankos, susilamdę netinkami drabužiai, neišblizginti batai, kojinės nubėgusiomis akimis arba nešvarios puskojinės. Esama darboviečių, kur net karštą vasarą per didžiausius karščius privalu ryšėti kaklaraištį, mūvėti kojines, vilkėti elegantišką siūtinį kostiumą. Nori nenori- firmos garbė reikalauja. Be to, švariai ir skoningai apsirengęs darbuotojas jaučiasi tvirtai, laisvai, o tai savo ruožtu gerina lankytojų, klientų savijautą, pakelia nuotaiką.
Kai kurie žmonės dėl neišsiauklėjimo, apsileidimo ar kitokių priežasčių turi įpročių, netinkamų rodyti bent jau darbe, kitiems matant. Aplinkiniams nemalonu dirbti viename kambaryje su žmogumi, kuris plačiai žiovauja, net neketindamas prisidengti; garsiai čiaudi ir kosti, neprisidėjęs prie veido nosinės; užuot išsišnypštęs į nosinę, vis šniurkščioja; rąžosi net kaulai treška ir iš malonumo aikčioja; kasosi galvą bei kitas kūno dalis, tąso plaukus. Kolegoms trukdo barškinami raktai, bilsnojimas tušinuku ( visa tat byloja apie dirglumą, suirzimą, netgi savo užduoties neišmanymą), taip pat garsus juokas, tapšnojimas per nugarą ar petį, kišenėse nuolat laikomos rankos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.83 KB
AutoriusZarina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. A.Piepalius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes kultura itakojanti santykius kulturineje institucijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. A.Piepalius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą