Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelis

Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Atskyrimo nuo visuomenės rūšys. Santykis su kitais modeliais. Įkalinimo bausmės paskirtis. Išvados.

Ištrauka

Turbūt labai dažnai, o gal net ir kiekvieną dieną, girdime žodį "nusikaltėliai". O ar kiekvienas galėtų iš mūsų apibrėžti šią sąvoką. Tikriausiai atsakymai būtų įvairūs. Toks nusikaltimo subjektas yra fizinis pakaltinamas asmuo, tyčia ar dėl neatsargumo padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą pavojingą visuomenei veiklą (nusikaltimą) ir iki tol sulaukęs tam tikro amžiaus. Nusikaltimai visuomenei apibrėžiama kaip veikos, kuriomis pažeidžiamos teisės normos, garantuojančios visuomenės rimtį ir saugumą, žmonių sveikatą, darbo, buities, poilsio sąlygas bei įstaigų, įmonių, kitų organizacijų veiklos sąlygas. Todėl labai svarbu, kad kiekviena valstybė rūpintųsi žmogaus gyvybe, sveikata, laisve ir orumu. Dėl šios priežasties kuriami ir nuolat tobulinami baudžiamojo teisingumo modeliai, iš kurių dabar vieną ir panagrinėsime plačiau. Šis modelis skambėtų taip: į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelis.
Kiekvienas baudžiamojo teisingumo modelis turi savų tikslų. Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modelio tikslas – apsaugoti visuomenę nuo nusikaltėlių ir jų daromos žalos.
Pagrindinę modelio idėją trumpai išdėstė vienas Amerikos šventikas: "Noriu, kad žmonės, kurie užpuola kitus, būtų laikomi saugiai kaip atominis ginklas. Jie turi būti laikomi taip, kad nebūtų jų destruktyvaus poveikio mums" [1; 271]. Šiame modulyje kalbant apie patikimą ir saugų sulaikymą turima mintyje laisvės atėmimą. Nusikaltėlis turi būti izoliuojamas nuo visuomenės taip, kad fiziškai negalėtų padaryti žalos.
Į nusikaltėlio atskyrimą nuo visuomenės orientuoto baudžiamojo teisingumo modeliui būdingas požiūris į asmenybę gana paprastas. Čia visi žmonės skirstomi į dvi grupes: normalius ir "užkietėjusius". Normalūs – tai tokie, kurie apskritai nė karto nenusikalsta įstatymui arba nusikalsta vieną kartą ir po nedidelės bausmės pasitaiso – nebedaro nusikaltimų. "Užkietėję " – tai nusikaltėliai, kurie padaro du arba daugiau sunkių nusikaltimų ir kurių "nepataiso" bausmė bei įvairiausios korekcijos priemonės. Tokių visuomenėje yra nedaug. Tačiau būtent jų padaryti nusikaltimai yra sunkiausi ir pavojingiausi. Be to, jie yra savotiški blogio šaltiniai visuomenėje. Jų izoliavimas yra natūrali visuomenės reakcija, išplaukianti iš sieko apsaugoti didžiąją visuomenės daugumą nuo didelės labai jai kenkiančių žmonių grupės [1; 273].
Pasaulyje yra tokių žmonių, kuriems būdingas neperauklėjamumas. O tai reiškia, kad toks nusikaltėlis, padaręs sunkų nusikaltimą ir už jį nubaustas, nusikalsta pakartotinai. Iš to galima daryti išvadą, kad toks asmuo nepataisomas arba sunkiai pataisomas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-02
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis36.67 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word I nusikaltelio atskyrima nuo visuomenes orientuoto baudziamojo teisingumo modelis [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą