Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Alkoholizmo samprata bei požymiai

Alkoholizmo samprata bei požymiai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Alkoholizmo samprata bei požymiai. Alkoholis, jo poveikis organizmui. Alkoholizmas. Alkoholio sukeltų problemų išaiškinimas. Vaikų alkoholizmo ypatybės. Vaikų alkoholizmo priežastys ir pasekmės. Vaikų alkoholizmo priežastys. Vaikų įsitraukimo į alkoholinių gėrimų vartojimą lygiai. Alkoholizmo prevencija. Pagalba alkoholizmu sergančiojo šeimai.

Ištrauka

Alkoholizmas – klastinga, lėtinė, progresuojanti ir mirtina liga, pasireiškianti asmens fizine ir psichologine priklausomybe nuo alkoholio. Lėtinė liga reiškia, kad alkoholinė priklausomybė nepraeina. Nuo jos negalima išgyti, alkoholizmo procesą galima tik sustabdyti. Ligos eiga progresuojanti. Netgi po ilgų blaivybės metų alkoholikui pradėjus gerti būsena dar pablogėja, jis geria dar daugiau ir jo gėrimas sukelia rimtesnes pasekmes. Ir galiausiai alkoholizmas yra mirtina liga, nes ilgainiui organizmas nepajėgia susidoroti su gaunamu alkoholio kiekiu ir neįstengia jo suskaidyti.
Gydytojas narkologas B. Moskalenko (1992) alkoholizmą įvardina kaip toksikomanijos formą su potraukiu vartoti svaigalus, turinčius sudėtyje etilo spirito. Šiame apibrėžime autorius kaip žodį raktą išskiria "potraukį". Kituose alkoholizmo apibrėžimuose taip pat atsispindi tokie svarbūs požymiai, kaip "potraukis" ir "abstinencinio sindromo išsivystymas". Pastarasis dar vadinamas fizine priklausomybe. Tai reiškia, kad nutraukus girtavimą, nevartojant alkoholio arba po besaikio jo vartojimo (o sergančiam jis visada besaikis), išsivysto tokie požymiai: galvos skausmas, burnos džiuvimas, apetito nebuvimas, prakaitavimas ir kt. Suvartojus atitinkamą alkoholio kiekį, simptomų aktyvumas sumažėja. Tuo ir paaiškinamas ligonių poreikis išsipagirioti.
Alkoholizmas – psichikos liga, nuolat progresuojanti, kuria susergama dėl piktnaudžiavimo alkoholiu, pasireiškianti asmens psichinės ir fizinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu.
Taigi, akivaizdu, kad alkoholis yra ypatingai žalingas žmogaus sveikatai. Pasaulinė sveikatos organizacija alkoholį pripažino narkotiku, griaunančiu žmogaus sveikatą ir priėjo išvadą, kad jokia liga pasaulyje nesuluošina tiek daug žmonių, kaip alkoholizmas. Milijonai žmonių dėl alkoholio vartojimo tapo ligoniais, dar didesniam skaičiui gresia pavojus jais tapti.
Kalbant apie alkoholizmo paveldimumą, šiuolaikinis mokslas pastebi, kad yra paveldimas polinkis, o ne pats alkoholizmas. Nuo alkoholio priklausomų tėvų vaikai turi 4 kartus didesnę riziką tapti alkoholikais.
Tiek metodinėje medžiagoje, skirtoje darbui su alkoholikų šeimomis, tiek B. Moskalenko tyrimuose minima, kad moterims alkoholizmas išsivysto greičiau. Jos paprastai pradeda gerti dėl sunkių pergyvenimų ar krizinių situacijų. Pastebėta, kad moterys dažniausiai geria vienos namuose. Jos labiau jaučia kaltę ir gėdą, dažniau suserga depresija. Sėkmingo gydymo galimybės moterims taip pat yra mažesnėms nei vyrams, nes dažnai reikalingas specialus terapinis gydymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.17 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmo samprata bei pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą