Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės socialinė politika (2)

Valstybės socialinė politika (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Socialinės politikos samprata. Socialinė apsauga. Socialinis draudimas. Socialinė parama. Darbo politika. Išvados.

Ištrauka

Socialinė politika intervencijas daro į socialinės aplinkos ir materialios aplinkos pagerinimą, ekonominį vystymasi, ekologiją, pajamų gerinimą, darbo klausimus, vaikų apsaugą, moterų lygybę, būsto problemas, švietimą, sveikatą ir kt. Kiekvienos politikos kaip sudedamoji dalis yra socialinė politika. Ši politika įtakoja ir stengiasi pakeisti gyventojų socialinę politiką reikalingi pinigai, dėl to kiekviena valstybė turėtų nuspręsti kam teikia pirmumą – ekonomikos vystymuisi ar socialinei politikai.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę valstybės socialinė politika buvo vykdoma dviem pagrindinėmis kryptimis, t.y. formuojant ir įgyvendinant socialinę apsaugą ir darbo politiką.
Šiame darbe aptariama valstybės socialinės politikos esmė, analizuojama socialinė apsauga bei darbo politika.

Socialinė politika apima visas priemones ir veiksmus, nustatytus atliekamus valstybės, kai žmogus bedarbis, serga, turi invalidumą, mirties atveju, pagalba šeimoms. Tai gali būti įvairios pensijos, pašalpos bedarbiams, šeimoms. Kiekviena politika yra nukreipta pagerinti socialinę ir ekonominę situaciją silpniems žmonėms.
Socialinė politika – piniginių išmokų ir paslaugų paskirstymas priklausomai nuo pajamų praradimo arba nemokamas socialinių paslaugų teikimas piliečiams. Valstybės vaidmuo yra svarbiausias priimant įstatymus, kuriais ir reguliuojama socialinė politika. Tačiau socialinio saugumo lygis skiriasi, ir tai lemia istorinis patyrimas, ekonomikos ir demokratijos lygis, gyventojų mentalitetas ir t.t. Valstybės socialinę politiką galima apibrėžti ir plačiau. Valstybės socialinė politika – tai piniginių išmokų ir paslaugų paskirstymas atsižvelgiant į gaunamų pajamų dydį ar jų praradimą arba nemokamą socialinių paslaugų teikimą nepakankamai aprūpintiems piliečiams.
Pagrindinis žmonių gyvenimo šaltinis yra darbo pajamos. Tam tikra visuomenės dalis – seni žmonės, invalidai, ligoniai – negali dalyvauti darbo rinkoje. Kitaip juos galima pavadinti socialinės atskirties (marginaline) grupe. Kad galima būtų užtikrinti tokių žmonių normalų gyvenimą, jais turi pasirūpinti valstybė. Tuo tikslu kuriama socialinės apsaugos sistema, kurios esmė – lėšas perskirstyti tarp darbininkų ir nedarbingų asmenų bei gaunančių mažas pajams. Pagrindinis socialinės politikos finansavimo šaltinis – darbdavių įnašai į socialinio draudimo fondus. Dažnai šie fondai sudaro pusę ir daugiau socialinių asignavimų. Biudžeto socialinėms reikmėms lėšas sudaro įvairios pajamos, patenkančios į iždą kaip mokesčiai, rinkliavos, įnašai, atskaitymai, o taip pat darbo užmokesčio, pelno, rentos mokesčių rinkimas. Galima sakyti, kad taip valstybė dalinai kompensuoja darbdaviams mokesčių išrinkimą į biudžetą kitais būdais. Pavyzdžiui, neretai gelbsti stambiausias bankrutuojančias kompanijas, suteikdama lengvatinius kreditus, finansuodama mokslinius - tiriamuosius ir bandomuosius ¬konstruktorinius darbus, suteikdama užsakymus, pirkdama firmų produkciją ir kita. Taigi valstybė disponuoja plačia socialinių paslaugų sistema, kuri padeda mažinti socialines problemas.
Lietuvos socialinė politika vykdoma dviem pagrindinėmis kryptimis:
1.formuojant ir įgyvendinant socialinę apsaugą;
2.vykdant darbo politiką
Socialinę apsaugą sudaro socialinis draudimas ir socialinė parama. Socialinis draudimas – socialinės apsaugos sistemos dalis, finansuojama specialiomis įmokomis ir mokanti su tomis įmokomis susijusias išmokas. Socialinė parama – socialinės apsaugos dalis, taikant šalies gyventojams piniginę ir nepiniginę paramą, įskaitant socialines paslaugas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-12
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis32.02 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes socialine politika (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą