Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (2)

Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Sutarties samprata. Sutarties elementai. Sutarties rūšys. Sutarties samprata ir reikšmė. Sutarties tipai ir rūšys. Viešoji sutartis. Vartojimo sutartis. Ikisutartiniai santykiai. Preliminariosios sutartys. Ikisutartiniai santykiai. Preliminarios sutartys. Sutarčių sudarymo tvarka. Oferta. Akceptas. Sutarties sudarymo momentas ir vieta. Civilinių sutarčių turinys. Sutarčių forma ir galia. Sutarčių forma. Sutarčių galia. Sutarčių vykdymas. Sutarties įvykdymas. Įvykdymo principai. Force majeure. Sutarties pažeidimas ir nutraukimas. Pažeidimas. Pakeitimas. Nutraukimas. Nuostoliai ir netesybos. Sutarties negaliojimas. Išvados.

Ištrauka

Šiandieninėje mūsų visuomenėje mes neįsivaizduojame savo gyvenimo be sutarčių ir jų sudarymo – mes imame paskolas būstui, sudarydami sutartis su banku, mes galime naudotis elektra, internetu ir kitais patogumais, sudarę sutartį su paslaugą teikiančia įmone, mes parduodame ar perkame kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, sudarydami sutartį su kitu asmeniu, galiausiai, mes sudarome sutartį įsidarbindami tam tikroje įmonėje. Sutartis užtikrina mūsų gerbūvį bei apsaugo nuo apgavysčių. Kadangi sutartys užima tokią svarbią vietą mūsų gyvenime, mes turime žinoti visus formalumus susijusius su sutartimis, jų sudarymu, galiojimu, nutraukimu ir kt. Šio referato tikslai yra:
atskleisti sutarties sampratą, pristatyti pagrindines sutarties rūšis ir elementus;
supažindinti, kaip yra sudaromos sutartis. Paaiškinti, kas yra oferta ir kas yra akceptas, kokie sutarties sudarymo principai;
informuoti, kokiomis aplinkybėmis ir sąlygomis sutartis yra laikoma pažeista ir negaliojančia, taip pat, kada sutartį galima nutraukti arba pakeisti, bei kokia atsakomybė laukia už sutarties nevykdymą ar netinkamą vykdymą.
Suvokdami pagrindinias sutarties sąvokas ir principus, bei išsiaiškinę, kaip sutartis vykdoma ir nutraukiama, bus lengviau sudarinėti sutartis, mes žinosime visus teisinius sutarčių formalumus bei kokias teises ir pareigas abiems šalims nustato įstatymas.
Sutartis yra labiausiai paplitusi sandorių rūšis. Tik nedidelę jų dalį sudaro vienašaliai sandoriai. Sutartimi įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai teisiniai santykiai tarp fizinių asmenų, tarp ūkio subjektų bei tarp fizinių ir juridinių asmenų. Terminas "sutartis" civilinėje teisėje turi įvairių reikšmių. Ja gali būti įvardijamas:
• juridinis faktas, kurio pagrindas yra prievolė;
• sutartinė prievolė (sutartinis įsipareigojimas);
• rašytinis dokumentas, kuriame įtvirtinta sutartinė prievolė.
Sutartis, kaip juridinis faktas, yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti, arba nutraukti civilinius teisinius santykius, kai asmuo įsipareigoja kitam asmeniui atlikti tam tikrus veiksmus ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo, o pastarieji įgyja reikalavimo teisę.
Sutartis atskiria civilinę sutartį nuo kitų juridinių faktų, išreiškiančių valią, pavyzdžiui, susitarimo. Sutartis – tai susitarimas, bet ne kiekvienas susitarimas yra sutartis. Reikia, kad sutartį sudarančių asmenų išreikšta valia būtų tarpusavyje suderinta bendram tikslui pasiekti. Dvišaliuose sandoriuose turi būti suderinta dviejų šalių priešpriešinė valia, o daugiašaliuose – kelių šalių valia bendram tikslui pasiekti. Taip pat sutarties sąvokoje, be susitarimo, pabrėžiamas ir kitas momentas: sukūrimas, pakeitimas arba nutraukimas civilinių teisinių santykių. Jei šio požymio nėra, nėra ir sutarties.
Pagal sutarties apibrėžimą, civilinėms sutartims būdingi šie požymiai:
• veiksmai nukreipti į visiškai apibrėžtų teisinių pasekmių sukūrimą;
• valios išreiškimas yra šalių susitarimas;
• šalių valia išreiškiama įstatymo nustatyta tvarka;
• šalių valia išreiškiama tam tikra forma (žodine, rašytine ir t.t.);
• šalių susitarimu nustatomos, keičiamos ir nutraukiamos jų teisės ir pareigos.
Sutartis yra pagrindinė prekinių – piniginių santykių teisinė forma. Dažniausiai sutartys sudaromos siekiant sukurti teisinius santykius, rečiau – juos pakeisti ar panaikinti. Didžiausią ekonominę reikšmę sutartis turi reguliuojant turtinius santykius tarp ūkio subjektų. Ji yra lanksčiausia ir operatyviausia priemonė gamintojo ir vartotojo tarpusavio santykiuose. Sutartis yra verslo pagrindas, visuomenės materialinių vertybių naudojimo pagrindas ir t.t. Savo turiniu yra labai įvairios sutartys: prekių tiekimo, konstravimo, transporto pervežimų ir kt. formos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.32 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji sutarciu civilineje teiseje nuostatai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą