Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Filosofijos priešistorė

Filosofijos priešistorė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įžanga. Filosofijos priešistorė. Mitų vaizdavimo reikšmė. Pirmieji filosofai – natūrfilosofai. Trys Mileto filosofai. Taliui priskiriami posakiai. Elėjiečiai. Mileto mokykla. Išvados.

Ištrauka

Visi žmonės turi skirtingus pomėgius. Vieni renka senas monetas, kiti pašto ženklus, treti didžiąją laisvalaikio dalį skiria kuriai nors sporto šakai. Tačiau jei aš domiuosi rankdarbiais, negaliu reikalauti, kad tuo pačiu domėtųsi ir kiti. Bet ar yra kas nors, kas domintu visus? Kas rūpėtų visiems žmonėms – nesvarbu, kas jie tokie ar kur gyvena?
Kas svarbiausia gyvenime? Jei klausime žmogaus, kuris kenčia badą, jis atsakytų maistas. Jei tą patį klausimą užduotume šąlančiam žmogui, jis atsakytų šiluma. Jei visi žmogaus poreikiai butų patenkinti,ar yra dar kas nors,ko reikia visiems žmonėms? Filosofai mano, kad taip. Žmogus negali būti gyvas vien duona, šiluma. Žinoma, visiems žmonėms to reikia, taip pat jiems reikia meilės ir globos. Bet yra dar kažkas, ko reikia žmonėms. Mes norime rasti atsakymą į tai, kas esame ir dėl ko gyvename.
Domėtis tuo, dėl ko gyvename, nėra toks pat atsitiktinis pomėgis kaip pašto ženklų rinkimas. Besidomįs šiais klausimais nori išsiaiškinti tai, apie ką žmonės diskutuoja tiek laiko, kiek gyvena šioje žemėje.
Manau, jog geriausias būdas priartėti prie filosofijos, tai užduoti keletą filosofinių klausimų. Kokia yra gyvenimo prasmė? Ar yra pomirtinis gyvenimas? Bene svarbiausias klausimas,kaip turime gyventi?Manau, panašius klausimus žmonės kėlė visais laikais. Nežinome tokios kultūros, kurioje nebūtų domimasi tuo, kas yra žmonės ir kaip atrodo pasaulis.
Iš esmės filosofiniu klausimų nėra tiek jau daug. Tik istorija į mūsų užduotis pateikia daug įvairiu ir skirtingų atsakymų. Kur kas lengviau užduoti filosofinį klausimą, nei į jį atsakyti.
Ir šiandien kiekvienas žmogus stengiasi surasti savo atsakymus į tuos pačius klausimus. Neįmanoma, pavarčius enciklopediją, sužinoti ar yra Dievas arba pomirtinis gyvenimas. Žinynas taip pat negali patarti kaip gyventi. Tačiau susipažinus su kitų žmonių mintimis, lengviau susidaryti požiūrį į gyvenimą.
Ilgainiui mokslas įminė nemažai senųjų mįslių. Vienas iš senųjų graikų filosofų, gyvenęs daugiau nei prieš du tūkstančius metų, taip pat manė, kad filosofija atsirado dėl žmogaus stebėjimosi. Pasak jo, žmogus taip viskuo stebisi , kad filosofiniai klausimai iškyla savaime.
Daugeliui žmonių pasaulis toks pat nesuvokiamas, kaip ir triukas, kai fokusininkas iš skrybėles, kuri prieš minutę buvo tuščia, ištraukia triušį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis29.73 KB
Autoriusxxxvaivuliux
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKincinaitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMenų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Filosofijos priesistore [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kincinaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą