Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Būsto reikšmė darniam miestų vystymui

Būsto reikšmė darniam miestų vystymui

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Teritorijų strateginio planavimo kursinis darbas. Įvadas. Pagrindiniai būsto plėtros strategijos aspektai. Būsto plėtros strategijai keliami reikalavimai. Lietuvos būsto strategija. Kiekybinių ir kokybinių būsto rodiklių Lietuvoje analizė. Gyvenamųjų namų atnaujinimas. Daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo monitoringas ir eksploatavimo principai. Būsto atnaujinimo programa Vilniaus miesto pavyzdžiu. Lietuvos namų ūkių išlaidos būstui. Būsto poreikis ir plėtros tendencijos. Išvados.

Ištrauka

Būstas - tai viena iš svarbiausių žmogaus, jo šeimos gyvenimo tech¬ninės ir socialinės infrastruktūros sudėtinių dalių. Būsto struktūra turi ati¬tikti žmonių lūkesčius, užtikrinti būsto tipo pasirinkimą pagal individua¬lius kiekvieno poreikius ir finansines galimybes.
Gyventojų apsirūpinimas tinkamu būstu yra vienas iš svarbiausių žmogaus teises ir valstybės stabilumą užtikrinančių veiksnių, kuriam visose šalyse skiriamas didelis dėmesys. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, pokyčiai šalies vystymesi bei ekonomikoje sąlygojo pasikeitimus ir būsto srityje: restruktūrizuotas būsto sektorius, atsisakyta tiesioginio būsto rinkos reguliavimo, būstas tapo gyventojų nuosavybe. Esamų būstų kokybė dažnai neatitinka galiojančių techninių reikalavimų, tačiau savo verte būsto fondas laikomas šalies nacionaliniu turtu, kurio tinkamas naudojimas ir plėtojimas skatina stabilų šalies ekonomikos vystymąsi.
2004 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Lietuvos būsto strategiją, kurioje nustatyti ilgalaikiai valstybės politikos būsto srityje tikslai ir uždaviniai iki 2020 metų. Įgyvendinant šią strategiją 2004 metais buvo patvirtintos Socialinio būsto fondo plėtros, Daugiabučių namų modernizavimo ir Visuomenės informavimo būsto politikos klausimais programos, kuriose numatytos teisinės, finansinės ir organizacinės priemonės Būsto strategijos tikslams ir uždaviniams įgyvendinti.
Darbo tikslas – įvertinti būsto reikšmę darniam miestų vystymui.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti pagrindinius reikalavimus, keliamus būsto plėtrai;
2. Išanalizuoti Lietuvos būsto rodiklius;
3. Išanalizuoti gyvenamųjų namų eksplotavimo principus;
4. Įvertinti būsto poreikį ateityje.

Metodai: mokslinės literatūros ir statistinių duomenų analizė ir sisteminimas.
Miesto teritorijose aprūpinimo būstu kokybę iš esmės veikia koky¬biška gamtinė miesto aplinka. Paprastai žmonės gyvena vienas arti kito, o jų veikla sukelia neigiamą šalutinį efektą, pvz., pramonės teršimas, trans¬porto triukšmas, kuris labiausiai veikia didžiausio tankumo teritorijose sto-kojančius būsto pasirinkimo laisvės ir galimybės išvengti triukšmo šalti¬nių poveikio. Rinkos kainos gali kompensuoti šių neigiamų veiksnių poveikį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis35.65 KB
Autoriusevita
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Busto reiksme darniam miestu vystymui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą