Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Nedarbo lygio statistinis tyrimas Vilniaus apskrityje ir jos savivaldybėse

Nedarbo lygio statistinis tyrimas Vilniaus apskrityje ir jos savivaldybėse

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Nedarbo lygis. Nedarbo lygio Vilniaus apskrityje ir jo savivaldybėse statistinis tyrimas. Absoliutinių ir santykinių dydžių apskaičiavimas. Nedarbo lygio vidutinių rodiklių apskaičiavimas. Nedarbo lygio variacijos matavimas. Analitinių rodiklių apskaičiavimai. Nedarbo lygio kitimo ir pokyčio tempai. Vidutinių dinamikos rodiklių apskaičiavimas. Nedarbo lygio prognozavimas. Dinamikos eilučių prognozavimas. Nedarbo lygio prognozavimas naudojant trendą. Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas – Nedarbo lygio statistinis tyrimas vilniaus apskrityje ir jos savivaldybėse.
Ši tema visad aktuali, nes nedarbo lygis nulemia ar nedarbas yra toleruotinas dalykas ar blogybė. Nedarbo plitimas sukelia daug socialinių, demografinių, kriminogeninių, psichologinių problemų. Sumažėja šeimų disponuojamų pajamų dydis, neturintys darbo patiria daug stresų, nervinės įtampos, padažnėja alkoholizmo atvejų, žmonės emigruoja į kitas šalis ieškodami darbo, mažėja gimstamumas, nes nedirbantys tėvai negali išlaikyti savo vaikų. Išanalizavus duomenis, galima teigti, kad nedarbas yra labai opi šiandieninė ne tik Vilniaus mieste ir jos savivaldybėse bet ir Lietuvos visuomenės problema.
Darbo tikslas – ištirti nedarbo lygi Vilniaus apskrityje ir jos savivaldybėse bei atlikti statistini tyrimą.
Įgyvendinant darbo tikslą pasitelkiami šie uždaviniai:
1. Išaiškinti "nedarbo lygio" sąvoką;
2. Išanalizuoti nedarbo lygio pokytį 1999-2003 metais Vilniaus mieste ir jos savivaldybėse;
3. Palyginti Vilniaus miesto nedarbo lygį su jos savivaldybiu nedarbo lygiu;


Nedarbo lygis – bedarbių ir darbo jėgos santykis.
Nedarbo lygis nulemia, ar nedarbas yra blogybė, ar toleruotinas dalykas. Įvairūs šaltiniai skirtingai charakterizuoja normaliais laikytinus nedarbo lygius. Dažniausiai normaliu nedarbo lygiu laikomas 5-6% nedarbo lygis. Tačiau respublikinės darbo biržos ir statistikos departamento pateikiami duomenys apie bedarbystės lygį yra skirtingi, nes nėra vieningo susitarimo, koks asmuo turi būti laikomas bedarbiu. Darbo birža pateikia tokią bedarbio sampratą: bedarbiu laikomas darbingo amžiaus asmuo, neturintis darbo, užsiregistravęs darbo biržoje, vykdantis aktyvią darbo paiešką.
Vilniaus apskritį sudaro: Elektrėnų, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono savivaldybės.
. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-07
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis125.55 KB
Autoriusagnieška
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo lygio statistinis tyrimas Vilniaus apskrityje ir jos savivaldybese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą