Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Biologija>Genetika>Epigenetinių mechanizmų pupų vicia faba l. Augalų chlorofilinėse morfozėse tyrimai

Epigenetinių mechanizmų pupų vicia faba l. Augalų chlorofilinėse morfozėse tyrimai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Sunkieji metalai augaluose. Sunkieji metalai ir jų sukeliamos chlorozės. Kobalto sukeliamos chlorozės. Epigenetiniai reiškiniai. Tyrimų objektas ir metodai. Morfozių indukavimas. Pigmentų kiekio nustatymas tiriamojoje medžiagoje. Statistinis duomenų įvertinimas. Tyrimų rezultatai ir jų aptarimas. Pupų morfozių dažnio ir daigumo analizė. Chlorofilų kiekio analizė įvairių fenotipinių grupių augaluose. Išvados.

Ištrauka

Ekosistemose sunkieji metalai (SM) pirmiausia patenka į augalus, vėliau – į gyvūnus ir žmogaus organizmą. Augalai yra pirmasis mitybos lygmuo, o visi gyvūnai minta augalais arba kitais gyvūnais, paimdami visas jų medžiagas tarp jų ir sunkiuosius metalus.
Sunkieji metalai jonai priklauso svarbiausiems ir pavojingiausiems gamtai faktoriams. Jų biologinis skaidymasis yra neįmanomas. SM gali akumuliuotis organizmuose, daug kartų aukštesnėmis koncentracijomis negu jų yra supančioje aplinkoje. Vis dėlto, bioakumuliacijos ir genotoksiškumo pavojaus laipsnis nevienodas skirtingiems metalams ir konkretiems organizmams. SM jonų poveikis taip pat priklauso nuo aplinkos sąlygų ir organizmo išsivystymo.
Individualūs augalai skirtingai reaguoja į sunkiuosius metalus ir kitus stresą sukeliančius faktorius. Individualus polimorfizmas yra išreikštas pastebimose variacijose. Jos yra panašios į dominuojančias mutacijas. Šis efektas yra specifinis Co2+ pertekliui, kadangi jis gali būti nustatomas tik po poveikio Co(NO3)2 ar CoCl2. Kitų 16 metalų poveikis tokio specifinio efekto nerodė, nors buvo testuoti chloridų ar nitratų formomis (Rančelis et al., 2006).
Gan dažnas sunkiųjų metalų perteklius sukelia chlorozes ir chlorofilo koncentracijos mažėjimą. Tarp jų labai specifiškas chlorozes sukelia kobalto perteklius: pasireiškia labai dideli skirtumai tarp indvidualių augalų. Be to chlorozės atsiranda tik mirkant pupų sėklas Co2+ druskų tirpaluose. Pagal išvaizdą šios chlorozės labai panašios į chlorofilines mutacijas, todėl jos buvo pavadintos chlorofilinėmis morfozėmis, nes palikuonių kartose pokyčiai yra nepaveldimi (Rančelis et al., 2004; Baryla et al., 2004).
Ankstesni Botanikos ir genetikos katedroje atlikti darbai jau buvo grindžiami tuo, kad chlorofilinės morfozės, atsirandančios po poveikio kobaltu, gali būti susiję su epigenetiniais pokyčiais. Šiame darbe tyrimams naudojome DNR metilinimo inhibitorių 5-azacitoziną ir Na butiratą, kuris remodeliuoja chromatiną.
Darbo tikslas – nustatyti kobalto ir DNR meilinimo inhibitorių (5-azacitozinas ir natrio butiratas) poveikį pupoms.
Pagrindiniai tyrimų uždaviniai:
• Atlikti pupų daigumo analizę po poveikio Co ir inhibitoriais;
• Nustatyti pupų chlorofilinių morfozių dažnį po poveikio Co(NO3)2 ir inhibitoriais;
• Nustayti chlorofilų kiekį pupų augalų chlorofilinėse morfozėse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-26
DalykasGenetikos kursinis darbas
KategorijaBiologija >  Genetika
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis7.91 MB
Autoriusdonking
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdr. T. Čėsnienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Epigenetiniu mechanizmu pupu vicia faba [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • dr. T. Čėsnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą