Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Tarptautinės patentinės sutartys

Tarptautinės patentinės sutartys

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinės patentinės sutartys. Paryžiaus konvencija. Berno konvencija. Stokholmo konvencija. Paryžiaus konvencijos principai. Papildomos sutartys. Madrido ir Vienos sutartys dėl prekių ženklų apsaugos. Madrido ir Lisabonos sutartys dėl prekių kilmės nuorodų apsaugos. Hagos sutartis dėl tarptautinės pramonės dizaino registracijos. Tarptautinės sutartys dėl pramonės nuosavybės objektų klasifikavimo. Paryžiaus sutartis dėl augalų veislių apsaugos. Tarptautinės sutartys dėl bendro apsaugos dokumento. Vašingtono patentinės kooperacijos sutartis. Budapešto sutartis dėl mikroorganizmų kamienų apsaugos. Ženevos sutartis dėl mokslo atradimų apsaugos. Nairobio sutartis dėl olimpinio simbolio apsaugos. Eurazijos patentų konvencija. Išvados.

Ištrauka

Intelektas (lot intellektus - suvokimas, prasmė) – žmogaus sugebėjimas mąstyti, protas, protingumas. Intelektinės veiklos išradėju ir pradininku laikomas Tomas Edisonas (1847-1931).
Intelektinė nuosavybė apima šiuos objektus: autorių teisių objektus (meno, literatūros ir mokslo kūrinius, įskaitant kompiuterių programas ir duomenų bazes), pramoninės nuosavybės objektus (patentus, išradimus, prekių ženklus, pramoninį dizainą), know-how (gamybos, komercijos, technologijų paslaptis) ir kitus pramoninės nuosavybės objektus.
Intelektinės veiklos rezultatai – ne tik literatūros bei meno kūriniai, bet ir mokslo veikalai, techninės kūrybos rezultatai, artistų vaidyba, muzikos kūriniai, fotonuotraukos ir kt. Vystantis meninei, mokslinei ir techninei kūrybai, gausėja protinės veiklos rezultatų. Todėl sukurtos specialios teisės normos, reguliuojančios visuomenės santykius, susijusius su vienokiais ar kitokiais žmogaus kūrybos rezultatais. Dabar žmonės įvairiose gyvenimo sferose nuolat susiduria su šiomis normomis, saugančiomis autorių moralines (neturtines) ir materialines (turtines) teises.
Teisės normos, reguliuojančios intelektinę veiklą, skirstomos į:
- autorių teisių;
- gretutinių teisių;
- patentų teisės normas.
Patentų teisės normomis reguliuojami visuomeniniai neturtiniai ir turtiniai santykiai, atsirandą sukūrus išradimą, naudingąjį modelį, pramonės dizainą ar kitą pramonės nuosavybės objektą. Pagal šias normas pramonės nuosavybės objektai teisiškai saugomi ribotą laiką (15-20 metų) ir ši teisinė apsauga užtikrinama tik po to, kai jie nustatyta tvarka įregistruojami valstybės patentų tarnyboje, paskelbiami oficialiuose šių tarnybų biuleteniuose ir autoriams išduodami apsaugos dokumentai - patentai arba liudijimai. Norint pramonės nuosavybės objektus teisiškai apsaugoti užsienyje, reikia kiekvienoje valstybėje ar valstybių patentinėje sąjungoje pateikti patentines paraiškas jų patentų tarnyboms ir gauti apsaugos dokumentus. Autorių ir pareiškėjų teisės saugomos, jei per visą valstybėje galiojantį apsaugos laiką periodiškai mokamas nustatytas valstybinis mokestis.
Patentologija nagrinėja techninės kūrybos procesą, jos motyvaciją, metodus, rezultatų autorystės, prioriteto, taip pat išradimų, naudingųjų modelių ir pramonės dizaino, prekių bei paslaugų ženklų, firmų vardų ir kitų pramonės nuosavybės objektų teisinės apsaugos ir realizavimo, patentinio grynumo, patentinės informacijos, patentavimo bei licencijavimo veiklos organizavimo ir planavimo bei kitas išradybos problemas.

Tarptautinių problemų kilo pasirodžius pirmiesiems patentų įstatymams ir susidarius galimybei gauti monopolines teises tam tikrą laiką naudoti techninius tobulinimus - išradimus, naudinguosius modelius ir pramonės dizainą. Pasirodė, kad patentų įstatymai, nors ir panašūs, bet nesutampa: monopolinė teisė yra teritorinio pobūdžio, nevienodas patentų galiojimo laikas, nevienoda pramones nuosavybės objektų patentavimo ir registravimo tvarka, nevienodai suprantamas jų naujumas ir naudingumas bei kiti kriterijai, nevienodai traktuojami savo valstybės ir užsienio valstybių piliečiai. Buvo siūlyta suvienodinti patentų įstatymus, įvesti bendrąjį (tarptau¬tinį) patentą, įsteigti tarptautinę patentinę sąjungą. Kai kurios valstybės ėmėsi spręsti šiuos klausimus, sudarydamos dvišales prekybos ir kitokias sutartis. Šie siūlymai buvo realūs, nes tuo metu jau buvo tarptautinių susitarimų - Tarptautinė telegrafo konvencija (1865), Pasaulinė pašto sąjunga (1874). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis34.8 KB
AutoriusSofija
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautines patentines sutartys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą