Išplėstinė paieška
 
 
 

Miegas ir jo sutrikimai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Miegas ir jo tyrimai. Miego fazės. Miego sutrikimai ir patarimai kaip gydyti. Sveiko miego abėcėlė. Jei negalite išsimiegoti. Miego sutrikimo gydymo būdai. Košmarai.

Ištrauka

Williamas Shakespeare`as į miegą yra kreipęsis tokiais žodžiais: "O švelnusis miege, tu esi miela gamtos auklė" ,o Goethe sakė: " Saldusis miege ! tu ateini kaip tikra laime – neprašoma, bet labiausiai laukiama ". taigi visais laikais didieji mąstytojai ir poetai suprato miego reikšmę ir apdainavo jį gražiausiais ir išmintingiausiais žodžiais. Miegą jie suvokė kaip vieną svarbiausių galingų stulpų, tarp kurių sukasi visa būtis- žemės, gamtos ir kosmoso gyvenimas.
Poreikis kurti taip pavergdavo garsųjį italų tapytoją Leonardo da Vinci, jog miegą jis ilgainiui ėmė vertinti kaip veltui leidžiamą laiką. Būtent todėl kas keturias valandas jis trumpai numigdavo (ši pertraukėlė trukdavo nepilną valandą). Kai tapytojas kurdavo didelį kūrinį, jis nemiegodavo visą naktį. Šia elgsena vėliau susidomėjo amerikiečių mokslininkai. Jie teigė – jei žmogus itin aktyvus, energingas, tuomet atrodo, jog šis metodas miego sutrumpėjimo ir dirbtinai sukuriamo miego sutrikimo sąskaita tikrai gali padėti daugiau pasiekti – geresnių rezultatų galime tikėtis bent jau tam tikrą laiko tarpą.
Miegas gyvybiškai būtinas kiekvienam žmogui. Tačiau išsamiai atsakyti į klausimą, kas tai yra miegas, mokslas, deja, dar negali. Mat miego ir budėjimo mechanizmai gana sudėtingi.
Gausūs įvairių mokslininkų tyrimai parodė, kad augaluose ir gyvūnuose slypi kažkoks mechanizmas laikui matuoti – vadinamas biologinis laikrodis. Daugelis mokslininkų tyrimai parodė, kad biologinis laikrodis egzistuoja kiekvienoje gyvojo organizmo ląstelėje. Kaip veikia šis laikrodis, kaip jis rodo laiką?
Žmogaus biologinio laikrodžio veikimas priklauso nuo daugelio veiksnių, ir jį eksperimentiškai tirti yra sudėtingiau, reikia įdėti daugiau darbo. Todėl procesai, rodantys, jog egzistuoja biologinis laikrodis, iš pradžių tiriami: atliekami bandymai su gyvūnais, o tik paskui su žmonėmis.
Vienas iš žymiausių mokslininkų, tiriančių biologinį laikrodį, amerikiečių biologas J. Ašofas, nustatė, kad žmogaus organizme nėra nei vieno organo ir nei vienos funkcijos, kuri neturėtų paros ritmo. Ar skaičiuojamos kurio nors audinio besidalijančios ląstelės, ar matuojamas išsiskiriamo šlapimo tūris, ar nustatomas jautrumas vaistams arba aritmetinių uždavinių sprendimo tikslumas bei sparta – žmogus paprastai pastebi, kad maksimumas atitinka vienos paros laiką, o minimumas – kitą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-18
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.19 KB
Autoriuskrista
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miegas ir jo sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą