Išplėstinė paieška
 
 
 

Kūno kalba (8)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Truputis istorijos. Kūnas niekada nemeluoja! Milžiniški pliusai! Kodėl verta gilintis? Kaip klausytis akimis? Tarptautinė "kalba". Moteris ir Vyras. Kūno kalbos abėcėlė. Akys – sielos veidrodis. Galva. Iškalbingosios plaštakos. Viskas apie rankas. Emocijos ir pėdos. Meilinimosi gestai. Melo detektorius. Teritoriniai gestai. Zonų dydis. Išvados.

Ištrauka

Susidomėjau šia tema ir pradėjau gilintis, kai draugas, sėdintis priešais gana tiksliai nusakė, kaip tą akimirką jaučiausi. Pasirodo, jis buvo perskaitęs knyga apie kūno kalbą. Vėliau iš to pačio šaltinio sužinojau, kad didžiausią informacijos kiekį žmogus žmogui perduoda kaip tik gestais, pozomis ir tarpusavio padėties bei atstumu manipuliacijomis. Taip gimė idėja ir prasidėjo šio darbo pradžia.
Šis darbelis jokiu būdu neaprėpia visos "kūno kalbos" tematikos. Nėra jokių magiškų formulių kaip skaityti žmonių mintis. Jo tikslas – supažindinti draugą su jo paties neverbalinėmis užuominomis bei signalais ir pademonstruoti, kaip žmonės neverbaline kalba bendrauja tarpusavyje ir kokios gali būti to bendravimo išdavos.
Pasirinkau, mano manymu, įdomiausius ir aktualiausius gestikuliacijos elementus, kurios panagrinėsiu atskirai ir kitų kontekste, nes tikrovėje retas kuris gestas atliekamas atsietai nuo kitų, vienas pats savaime. Neverbalinis bendravimas yra sudėtingas procesas, apimantis daug komponentų – žmogaus emocijas, žodžius, balso toną, kūno judesius ir t.t.
Gali atsirasti skeptikų, bet pabandysiu suteikti galimybę kuo teisingiau ir visapusiškiau įvertinti savo santykius su jį supančiais žmonėmis, kuo geriau suprasti jų, o taip pat savo, būsenas bei nuotaikas. Supratimas palengvina gyvenimą šalia jo ir su juo, tuo tarpu jo nesupratimas sėja tarpusavio baimę, prietarus, skatina pernelyg kritiškai žiūrėti į kitus. Paukščių stebėtojai stebi paukščius, bandydami juos suprasti ir jiems tai teikia džiaugsmą bei malonumą, o štai žmonių neverbalinių judesių stebėjimas bei technikos įvaldymas paverčia bendravimą maloniu bei naudingu procesu.
Tikiuosi, ši tema išplės supratimą apie bene patį sudėtingiausią gyvenimo reiškinį – tiesioginį žmogaus bendravimą su kitu žmogumi.
XX a. pabaigoje susiformavo nauja socialinių mokslų sritis, kurios tyrinėtojai gali būti vadinami "neverbalistais". Jis stebi žmones viešųjų ceremonijų ir renginių metu, besilepinančius paplūdimyje, dalyvaujančius televizijos laidose, bendraujančius darbo metu – visur, kur žmonės susitinka vienas su kitais. Neverbalistas yra žmonių elgesio tyrinėtojas, besistengiantis perprasti žmonių tarpusavio bendravimo dėsningumus ir savųjų pastebėjimų pagalba giliau pažvelgti į save bei pamėginti patobulinti savo santykius su aplinkiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-16
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis354.69 KB
AutoriusUgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasIrma Vaičiulevičiūtė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kuno kalba (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Irma Vaičiulevičiūtė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą