Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Spaudos formų gamybos technologijos ir įrenginių kursinis projektavimas

Spaudos formų gamybos technologijos ir įrenginių kursinis projektavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Skeneris ir jo veikimo principas. Grafinio failo koregavimas(maketavimas). Fotoformos gamyba. Fotoišvedimas (rastravimas). Montažas. Spausdinimo formos gamyba. Spaudos formų gamyba pozityviniu kopijavimu. Spausdinimo formos ryškinimas ir kopijavimas. Fotorinkimas. Įrenginys "LAZERETE" juodai baltus originalus skenuojantis lazeris. Išvados.

Ištrauka

Žodis "poligrafija" kilęs iš graikų kalbos žodžio "polygraphija" – daugiaraštiškumas ("polys"- daug, "grapho"- rašau). Poligrafija vadinama technikos šaka, apimanti techninius metodus ir priemones, skirtus tekstinės ir vaizdinės informacijos kopijų dauginimui spausdinimo būdu, ko pasekoje gaunama poligrafinė produkcija. Tai taikomoji mokslo sritis, nagrinėjanti teorines bei praktines problemas, susijusias su tekstinės ir vaizdinės informacijos dauginimu spausdinimo būdu.
Poligrafinės produkcijos gamybai plačiai taikomi cheminiai, fiziniai, cheminiai –fiziniai, fotografiniai ir kiti procesai, lazerinė technika. Išskirtinis poligrafinės pramonės bruožas yra jos kompleksinė mechanizacija ir automatizacija, pagrįsta kompiuterinės technikos, elektronikos panaudojimu. Poligrafiniai gamybos procesai yra daugiaprocesoriniai, todėl čia progresyviausi įrenginiai yra srovinės linijos. Jos užtikrina procesų nenutrūkstamumą, visų atliekamų operacijų eiliškumą ir maksimaliai sutrumpina arba visai panaikina laiko tarpus tarp jų. Tačiau ne visada tikslinga pilnai automatizuoti poligrafinius gamybos procesus, kartais tai daryti neapsimoka ekonomiškai. Čia didžiulę reikšmę turi kompiuterizacija. Pats didžiausias spausdinimo procesų automatizacijos laipsnis yra skaitmeninė spauda.
Šiam kursiniam darbui parašyti buvo atliekama reprodukcinio proceso dalis, kurių metu iš pirminio dokumento – originalo (mano nuotraukos) buvo gauta spausdinimo forma. Šiuo atveju, buvo atliekami tokie reprodukcinio proceso etapai:
- originalo skenavimas ir jo pervedimas į skaitmeninę formą;
- skaitmeninėje formoje esančio originalo apdorojimas specialia programine įranga;
- tarpinio atvaizdo – fotoformos gavimas;
- spausdinimo formos gavimas kopijuojant fotoformą bei chemiškai apdirbant.

Nors mes atlikdami šį darbą ir nenaudojome skenerių, tačiau šiek tiek apie juos yra pravartu žinoti.

Skeneris yra elektroninis kompiuterizuotas prietaisas, kuris nuskaito originalą (skaidrę, fotografiją, piešinį, brėžinį ir t.t.), atlieka spalvų skaidymą (nuskaito per raudoną, žalią ir mėlyną filtrus) ir vaizdo koregavimą pagal tam tikras programas, kurios leidžia kompensuoti vaizdo iškraipymus, atsirandančius reprodukuojant – gaminant spausdinimo formas ir spausdinant. Skeneris turi apšvietimo sistemą, originalo tvirtinimo ir judesio mechanizmus, filtrų bloką, skaitančių elementų (fotodaugintuvai, krūvio pernešimo prietaisų liniuotė ir pan.) bloką, skaičiavimo bloką, atminties arba išvedimo įrenginį.
Atitinkamai pritvirtintas originalas apšviečiamas, ir atsispindėjusi nuo jo arba praėjusi pro jį šviesa, arba optinis signalas perdirbamas į atitinkamą elektrinį signalą, kuris įvedamas į elektronines apdorojimo sistemas, sudarytas iš įvairioms funkcijoms skirtų atskirų blokų. Kiekvienas iš tų blokų turi dideles įeinančiojo signalo keitimo, gryninimo galimybes. Vaizdiniai spalvotieji signalai papildomi koreguojančių kaukių signalais (uždedami mėlynas, žalias ir raudonas filtrai). Elektroninė sistema sujungia vaizdinius ir juos koreguojančius signalus ir išduoda atkoreguotą vaizdą.
Skenerio paskirtis- informaciją apie originalo optinius tankius elektronikos pagalba paversti elektriniais signalais ir atitinkamai juos apdorojus vėl paversti optiniais, bet užrašytais ant fotojuostos signalais. Tam paprastai naudojami lazeriai ir sudėtinga programinė įranga. Viena iš dažniausiai naudojamų yra "Adobe Photoschop" programa, suteikianti plačias galimybes parinkti redagavimo instrumentus ir specialių efektų priemones skenuojamoms informacijoms apdoroti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis326.73 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist. M. Mudėnienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Spaudos formu gamybos technologijos ir irenginiu kursinis projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. M. Mudėnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą