Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybinės ir privačios žemės pardavimas – pirkimas, panauda, perleidimas bei jų sandoriai

Valstybinės ir privačios žemės pardavimas – pirkimas, panauda, perleidimas bei jų sandoriai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Valstybinės žemės pardavimas – pirkimas, panauda, perleidimas bei jų sandoriai. Valstybinės žemės pardavimas – pirkimas. Valstybinės žemės panauda. Valstybinės žemės perleidimas. Pardavimo kainos. Privačios žemės pardavimas – pirkimas, dovanojimas, panauda bei jų sandoriai. Privačios žemės samprata. Privačios žemės ūkio paskirties žemės pirkimas – pardavimas. Privačios žemės dovanojimas. Valstybinės ir privačios žemės nuoma bei jos sandoriai. Valstybinės žemės nuomos tvarka. Nuomos kainos. Išvados.

Ištrauka

Žemė yra suprantama kaip atitinkamos valstybės teritorijoje esantis žemės paviršius, jos gelmės, taip pat joje esantys miškai, vandens telkiniai, augmenija, gyvūnija bei kiti gamtos objektai bei ištekliai. Lietuvos teritorijos ribose esanti žemė ir su ja susiję kiti gamtos objektai sudaro Lietuvos Respublikos žemės fondą. Šis fondas apima tiek privačią, tiek valstybinę žemę. Lietuvos Respublika, kaip suvereni valstybė, valstybinę valdžią vykdo visoje savo teritorijoje, teisiškai reguliuoja ir tvarko tiek valstybinę, tik privačią žemę. Šitaip siekiama užtikrinti tinkamą ir efektyvų visos Lietuvos teritorijoje esančios žemės naudojimą, jos apsaugą, taip pat suderinti viešuosius ir privačiuosius interesus.
Žemė yra nekilnojamasis turtas, pagrindinė gamybos priemonė žemės ir miškų ūkyje, teritorija kitoms ūkio šakoms plėtoti, gyvenamosioms vietovėms, infrastruktūros ir kitiems socialiniams objektams išdėstyti.
Pagal Lietuvos Respublikos Civilini Kodeksą ir Žemės įstatymą žemės nuosavybė gali būti 3 rūšių : privati, valstybine ir bendroji. Kiekvienos iš jų atsiradimo ir pasibaigimo pagrindai bei turinio elementai visiškai nesutampa. ( Lietuvos teises..., 2004)
Pastarųjų metų Lietuvos žemės rinka yra aktyvi, tačiau pakilimas prasidėjo vos prieš trejus-ketverius metus. Iki tol rinkos vystymąsi stabdė nesibaigiantis žemės reformos procesas, prasidėjęs 1991 m. Žemė natūra grąžinama arba už ją atlyginama lygiaverčiu sklypu, sumokama kompensacinė išmoka visiems Lietuvos piliečiams, turėjusiems žemės iki 1940 metų, arba jų palikuonims.
Didžiąją dalį perleidžiamos žemės sudaro privačios žemės pardavimas. Lietuvoje tik šiemet prognozuojamas ryškus valstybinės žemės pardavimo pakilimas, o iki šiol daugiausia tai vyko privatizuojant asmeninio ūkio žemę, o iš viso yra parduota tik 3 proc. prašymuose pirkti valstybinę žemę nurodyto ploto. (Čiapaitė, 2006)
Tyrimo objektas – valstybinė ir privati žemė.
Darbo tikslas – išnagrinėti valstybinės ir privačios žemės perleidimą ir nuomą, bei jų sandorius.
Tyrimo uždaviniai:
1. Apibūdinti valstybinės žemės pardavimą – pirkimą, panaudą, perleidimą ir jų sandorius.
2. Apibūdinti privačios žemės pardavimą – pirkimą, dovanojimą, panaudą ir jų sandorius.
3. Apibūdinti valstybinės ir privačios žemės nuoma ir jos sandorius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-10
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis81.66 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybines ir privacios zemes pardavimas - pirkimas panauda perleidimas bei ju sandoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą