Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Teisės mokymas pirmuose Vakarų Europos universitetuose

Teisės mokymas pirmuose Vakarų Europos universitetuose

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. Priešistorė. Universitetas. Subarbarinta romėnų teisė. Teisės mokymas. Pradžia. Bolonijos teisės mokykla. Mokymo programa ir metodas. Scholastinis analizės ir sintezės metodas. Lietuviškoji teisės mokymo tradicija. Vilniaus Universiteto įkūrimas. Teisės fakultetas. Išvados.

Ištrauka

Pirmieji universitetai Europoje atsirado viduramžiais. Palaipsniui besikeičiantis ir besiplečiantis, pergyvenę pakylimo ir nuosmukio laikotarpius, universitetai tapo aukštosiomis mokymo įstaigomis su giliomis senomis tradicijomis bei geru mokymo lygiu. Universitetas yra išskirtinis viduramžių kūrinys, neturintis antikinių analogų, priešingai negu mokyklos. Tokio tipo organizacijos – su laisvąja studentų bei dėstytojų asociacija nebuvo žinomos nei Rytuose, nei Vakaruose.
Lietuviškoje Tarybinėje enciklopedijoje pateikiamas toks universiteto apibūdinimas: "Universitetas lotyniškai, Universitas visuma, visetas, bendrija – aukštoji mokykla rengianti aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetų pirmtakės XI – XIII amžiuje kai kuriuose Vakarų Europos miestuose veikusios aukštesniosios mokyklos, vadinamos bendrosiomis studijomis lot. studia generalia. Bendrose studijose, kartu su vietiniais, mokėsi ir dėstė svetimšaliai, mokslo kalba visur buvo lotynų. Dėstytojai ir mokiniai jungėsi į bendrijas, kurios buvo vadinamos – universitetais. Universitetuose buvo mokama visų to meto mokslų, lot. universitas literarum. Apie XIV amžiaus pabaigą universiteto vardu pradėta vadinti pačias mokyklas, kai kurie universitetai vėliau dar buvo vadinami akademijomis. XIV – XV amžiuje universitetai tapo tam tikros struktūros aukštojo mokslo institucija, su savo veiklos nuostatais, administracija, ją tvirtino valstybės ar bažnyčios valdžia. Pirmieji universitetai įsikūrė Italijoje, Anglijoje, Prancūzijoje. Viduramžiais universitetai buvo vienintelis aukštosios mokyklos tipas. Įsigalėjo Paryžiaus universiteto pavyzdžiu pagrįsta universitetų struktūra. Dauguma universitetų turėjo keturis fakultetus: parengiamąjį menų arba filosofijos ir aukštesniuosius teisės, medicinos, teologijos. Menų fakultete buvo dėstomi septyni laisvieji menai. Universitetai buvo priklausomi nuo bažnyčios, mokslas grindžiamas krikščioniškąją scholastine filosofija. Stiprėjant kapitalistiniams santykiams, didėjant empirinių gamtos mokslų reikšmei ir ypač veikiant švietimo epochos idėjoms, prasidėjo universitetų sekuralizacija, vadavimasis iš scholastinės metodikos. Vietoj lotynų kalbos buvo įvestos dėstomosios nacionalinės kalbos, pagausėjo gamtos mokslų disciplinų."
Iš pateikto apibūdinimo pasidaro aišku, kad universitetas tai visų pirma studentų bendrija, į kurią susiburdavo atvykęs studijuoti jaunimas. Dėstytojai šiai bendrijai nepriklausė. Dėstytojų bendrija egzistavo kaip atskira bendrija, turėjusi savo tvarką. Universitetų pagrindą sudarė keturi fakultetai: menų arba filosofijos ir teisės, medicinos, teologijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-08
DalykasMokslo ir švietimo kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis38.24 KB
AutoriusJanina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠapoka
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teises mokymas pirmuose Vakaru Europos universitetuose [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Šapoka
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą