Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Pramonės gamybinio padalinio organizavimas (3)

Pramonės gamybinio padalinio organizavimas (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Veiklos organizavimo vadybinė charakteristika. Galimi gamybinės veiklos organizavimo variantai. Technologinė specializavimo forma. Daiktinė specializavimo forma. Veiklos organizavimo elementų poreikis. Gamybiniai – technologiniai įrengimai. Technologinė specializavimo forma. Daiktinė specializavimo forma (srovinė linija). Pastatai. Pagrindinės veiklos. Pagalbinės, aptarnavimo, kokybės kontrolės patalpos. Tarnybinės ir buitinės patalpos. Personalas. Pagrindiniai darbininkai. Pagalbiniai ir aptarnavimo darbininkai. Vadovai, specialistai, tarnautojai. Medžiagos. Veiklos organizavimas. Pagrindinės gamybinės veiklos organizavimas. Operacijų derinimo būdai. Darbo grafikų formavimas srovinėje linijoje, tarpoperacinių atsargų mažinimo galimybių išsiaiškinimas. Gamybinės struktūros formavimas. Organizacinė valdymo struktūra. Išvados.

Ištrauka

Bet kuri veikla pagal savo pobūdį gali būti įvairiapusė, daugialypė, plati jungianti daugelio krypčių ir sričių veiklą (vienas kraštutinumas) ir labai siaura, giliai specializuota (kitas kraštutinumas).
Norint ją sklandžiai organizuoti būtina iš anksto numatyti ir duoti atsakymus į šiuos klausimus:
kokią naują veiklą (produktą, paslaugą) kursime, koks tai produktas (paslauga), kiek reikės įdėti laiko (koks kūrimo darbo imlumas), jei jį patys kursime savo jėgomis (paruošime jo projektinę dokumentaciją ir pagal ją pradėsime naujo produkto ar paslaugų vykdymo technologiją), kiek reikės projektuotojų ir kokių;
kokie konkretūs siekiai, tikslai (ko siekiama, kokiais mąstais, apimtimi);
galimi veiklos variantai;
veiklos organizavimui reikalingus pagrindinius elementus, ko ir kiek mums reikia: mašinų, įrengimų, pastatų, žmonių, medžiagų, įvairių energijos rūšių ir kt.;
kaip organizuosime pačią veiklą, kur, kada ir kiek (vietos, laiko ir apimčių atžvilgiu)
veiklos gamybinės ir valdymo struktūros.

Priklausomai nuo cechų ir barų specializavimo formos, įmonė gali turėti trejopą gamybos struktūrą: daiktinę, technologinę arba mišrią.

2.1. Technologinė specializavimo forma

Esant technologinei specializavimo formai, atskiri cechai ir barai specializuojami labai įvairiems objektams atlikti tam tikro pobūdžio technologines operacijas.
Technologiškai specializuotame bare ruošiniams, detalėms arba surinkimo vienetams atliekamos vienarūšės technologinės operacijos, nepriklausomai nuo to, kokiam objektui šie ruošiniai, detalės arba surinkimo vienetai skirti, todėl technologinės barų specializavimo formos didelis privalumas – pilnai apkrauti įrengimai.
Tačiau ši specializavimo forma turi ir trūkumų: apsunkina operatyvinį gamybos planavimą ir gamybos eigos kontrolę, nuasmenina gamybos vadovų atsakomybę už savalaikį objektų pagaminimą ir dėl daugelio palyginti ilgų transporto operacinių pertraukų pailgina gamybos trukmę.
Technologijos specializavimo forma ne tokia racionali kaip daiktinė, todėl ji tinka tik tada, kai daiktinės specializavimo formos negalima panaudoti, ir dažniausiai vienetinėje bei gamyboje mažomis serijomis.

2.2. Daiktinė specializavimo forma

Daiktinės struktūros įmonėms būdinga tai, kad atskiri jų cechai specializuoti įvairiais įrengimais ir technologijos procesais gaminti sąlyginai baigtus objektus, gaminius, surinkimo vienetus, detales.
Ši specializavimo sistema turi nemažai privalumų: ji labai supaprastina operatyvinį planavimą ir padidina atskirų struktūrinių vienetų vadovų atsakomybę už gaminių programų įvykdymą; sumažėja transporto operacijų ir dėl to sutrumpėja gamybos ciklas; sudaro sąlygas didinti darbo našumą ir mažinti produkcijos savikainą.
Ši specializavimo forma labiausiai tinka masinei ir gamybai didelėmis serijomis, nes vienetinės ir gamybos mažomis serijomis įrengimus dėl mažo vienodų gamybos objektų skaičiaus sunku tolygiai ir iki galo apkrauti.
Daiktinė specializavimo formai būdinga minimali cechų kooperacija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-05
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis119.85 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pramones gamybinio padalinio organizavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą