Išplėstinė paieška
 
 
 

Prancūzijos gėjai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Prancūzijos gėjai. Gėjai ir lesbietės išskleidė vaivorykštės vėliavą. Apie homoseksualų santuokas Prancūzijoje. Pirmoji gėjų santuoka Italijoje - Prancūzijos ambasadoje. Išvados.

Ištrauka

Graikų ir romėnų pasaulyje homoseksualiniai ryšiai buvo praktikuojami kaip savaime suprantamas dalykas. Kiekvienas (laisvas vyras) pagal savo skonį rinkosi meilę moterims, berniukams arba ir vieniems, ir kitiems. O gėdinga tiek heteroseksualiniuose, tiek homoseksualiniuose santykiuose buvo pasyvus, vergiškas ir todėl moteriškas seksualinis elgesys. Svarbu buvo tik būti aktyviąja puse – lytis neturėjo reikšmės. Todėl homofiliškai pasyvus vyras patirdavo neįsivaizduojamą panieką. Apie pasižyminčias meile, visą gyvenimą trunkančias homoseksualines partnerystes tuomet išvis negalėjo būti kalbos. Didikas vyras bet kokiu atveju turėjo savo sutuoktinę, su kuria elgėsi pagarbiai.
Judaizmas ir krikščionybė homoseksualizmą griežtai atmetė. Tačiau šiandien, XX a. pabaigoje, tos pačios lyties meilė vėl ateina "į madą", homoseksualizmas vis mažiau kuriose šalyse įstatymiškai baudžiamas kaip tvarkos ar dorovės pažeidimas. Kitaip nei antikos laikais, dabar ir į homoseksualines partnerystes žiūrima kaip į galimą vyro ir moters santuokos alternatyvą. Kai kuriose valstybėse, atrodo, visai nebetoli net tos pačios lyties porų "santuokos" pripažinimas. Netgi kai kurios Bažnyčios tapo tokių "meilės santykių" užtarėjomis ir praktikuoja homoseksualinių porų palaiminimą. Plačiau pabandysiu apžvelgti Prancūzijos gėjų judėjimą ir laisves bei įstatymus.

Prancūzijoje kasmet vyksta gėjų ir lesbiečių paradai. Apie vieną iš jų norėčiau plačiau pakalbėti, kad susidaryti bendrą vaizdą apie gėjų laisves Prancūzijoje. Tai man padės padaryti ,,Lietuvos ryto" žurnalisto straipsnis apie gėjų paradą Prancūzijoje.
Tądien sunku buvo prasibrauti Sen Žermeno priemiesčio gatvelėmis: jas užtvindė tūkstantinė minia, nešanti transparantus ir šūkaujanti. Galėjai pagalvoti, kad tai įprasta amžinai prieš ką nors protestuojančių prancūzų demonstracija, jeigu ne viena esminė detalė: vyrai ėjo apsikabinę vyrus, o moterys - moteris. Ir čia prisiminiau po visą Paryžių iškabinėtus skelbimus, pranešančius apie iš viso pasaulio suvažiuosiančius seksualinių mažumų atstovus. Paryžius visuomet šokiruoja savo drąsa, tik jam būdingu požiūriu į daugelį dalykų, o svarbiausia nenuilstamu žmonių siekiu gyventi taip, kaip jiems norisi, - kas, kad kitiems toks gyvenimo būdas nepriimtinas ar net juokingas. Ypač aktyviai to siekia vyrai, bet nuo jų pastaruoju metu neatsilieka ir moterys.
Metro linija U2, kryptis – centras. Tarsi bušido kovai nusiteikę trys raumeningi vyrukai nužvelgė mane nuo galvos iki kojų. Iki traukinio atvykimo liko dvi minutės. Trys žaliūkai agresyviai artėjo prie manęs. Tik staiga vienas raumeningas kelmas persimetė per petį rožinę moterišką rankinę, suplojo rankomis ir teatrališkai sušuko: "Kas į šventę, lipam!" ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis22.97 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prancuzijos gejai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą