Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Teisėsauga informacinėje visuomenėje

Teisėsauga informacinėje visuomenėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Informacija šiais laikais. Institutai, sudarantys informacines technologijas. Internetas. Įsilaužimų klasės. Labiausiai paplitę kriminaliniai interneto atvejai. Teisėsauga. Teisėsauga informacinėje visuomenėje kovoja su šiais neteisėtais veiksmais. Valstybė informacinėje visuomenėje. Ekonominio pobūdžio kompiuteriniai nusikaltimai. Apibendrinimas.

Ištrauka

Informacinėje visuomenėje išskirtinę reikšmę įgyja žmonių žinios ir kompetencija. Svarbus įrankis šiai kompetencijai didinti yra informacinių technologijų teisės, kurios leidžia greitai ir patogiai pasiekti įvairius informacijos šaltinius. Pastaruoju metu kompiuterių ir interneto naudojimo apimtis sparčiai didėja, ir manoma dar labiau augs. Informacinių technologijų teisė efektyviai gali būti naudojama tik tuomet, jeigu jomis pasitikima. Kad sparčiai informacinės infrastruktūros plėtrai būtų sudarytos reikiamos sąlygos, būtina saugi, tarptautinius reikalavimus atitinkanti elektroninė aplinka. Kas 10 Lietuvos gyventojas yra susidūręs su įvairiomis saugumo problemomis: dažniausiai tai būna kompiuterių virusai ir nepageidaujami laiškai. Naudojantis galimybėmis, turi būti ištaisomos esamos silpnybės.
Todėl toliau šiame darbe stengiamasi paaiškinti ir įrodyti teisėsaugos svarbą informacinėje visuomenėje, pateikdami konkrečias aktualiausias iškylančias problemas, bei įmanomus jų sprendimo būdus.
Informacija šiais laikais pripažįstama didžiausia visuomenės vertybe. Nors, pavyzdžiui, palyginti dar visai neseniai tokių informacijos skleidimo priemonių kaip televizorius, galimąja ateitimi buvo smarkiai abejojama, dabar be šio įrenginio būtų sunku spręsti daugybę informacijos perdavimo užduočių. Pradėjus versti informaciją į skaitmeninius duomenis, kuriuos vis paprasčiau gali apdoroti kompiuteriai, informacijos sąvoka tapo ne tik technikos mokslų dalyku, bet ir sparčios įvairių valstybių ekonomikos plėtros pamatu. Mokama tinkamai panaudoti informacija tampa puikiu šaltiniu intelektinei kūrybai ir viena iš vertingiausių pastarojo laikmečio prekių. Į informacijos teisės objektą patenka ne tik asmens duomenų, esančių kompiuteriuose, bet ir asmens dokumentų, įrašytų senose archyvo bylose, apsauga. Informacija, išsaugota duomenų bazėje, yra informacijos teisės objektas tiek pat, kiek informacija, išsaugota žodyne ar enciklopedijoje. Informacinės visuomenės teisė iš esmės yra informacinių technologijų sinonimas, kadangi informacinė visuomenė apibrėžiama kap visuomenė, kurios nariai turi galimybę ir sugeba visose savo veiklos srityse efektyviai naudoti šiuolaikinių informacijos technologijų priemones. Būtent todėl, kad galėtume ne tik efektyviai naudotis informacinėmis priemonėmis, bet ir būti garantuoti duomenų apsauga, informacinė technologijų teisė turi besiformuojančią institutų sistemą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-26
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.37 KB
Autoriusgiedrute_s
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasI. Dabkutė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisesauga informacineje visuomeneje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Utenos kolegija
  • I. Dabkutė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą