Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės, jų tikslai

Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės, jų tikslai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisena. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos sąvoka. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos principai ir uždaviniai. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės sąvoka ir rūšys. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonių tikslai. Išvados.

Ištrauka

Valstybė kovodama su įvairiais pažeidimais, siekdama stiprinti savo piliečių teisinę sąmonę, apsaugoti visuomenę nuo kėsinimosi į jos rimtį ir tvarką, siekdama stiprinti teisėtvarką taiko teisės pažeidėjams įvairių rūšių teisinės atsakomybės priemones.
Administracinė atsakomybė užima labai svarbią vietą stiprinant valstybingumą ir apsaugant visuomenę nuo nusikalstamų kėsinimusi. Administracinės atsakomybės svarbumą lemia ir tai, kad jos spektras yra labai platus, teisinis reglamentavimas nevienalytis. Teisinės normos numatančios administracinės atsakomybės taikymą yra reglamentuojamos LR Administracinės teisės pažeidimų kodekse, LR Administracinių bylų teisenos įstatyme, LR Muitinės kodekse, LR Konkurencijos įstatyme ir kt. Lietuvoje įsteigti specializuoti teismai – administraciniai teismai.
Siekiant, kad administracinė atsakomybė būtų efektyvi ir būtų įgyvendinti jos tikslai (kurių svarbiausias yra ne tik nubausti kaltą asmenį, bet svarbiausias yra auklėjamasis tikslas, padedantis žmogui susiprasti ir ateityje nebenusikalsti), labai svarbu, kad pareigūnai, turintys teisę patraukti asmenį administracinėn atsakomybėn, gerai išmanytų įstatymų esmę ir galėtų juos tinkamai pritaikyti praktikoje. Tai ir yra pagrindinis šio darbo tikslas: glaustai aptarti ne tik administracinės teisės pažeidimo bylų teisenos užtikrinimo priemones, kurios padeda pasiekti administracinės atsakomybės tikslus. Šiuo darbu siekiama taip pat trumpai supažindinti, kas tai yra administracinės teisės pažeidimas, administracinė atsakomybė bei administracinių teisės pažeidimų bylų teisena.
Darbe plačiai naudojamas aprašomasis metodas ir sisteminis. Šiek tiek analitinis metodas, kurio panaudojimą riboją darbo apimties reikalavimai.
Darbo pradžioje tikslinga trumpai aptarti administracinės teisės pažeidimo ir atsakomybės sąvokas bei principus, siekiant kuo aiškiau paaiškinti kas tai yra administracinės teisės pažeidimų bylų teisena.
Lietuvos Respublikos Administracinės teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 9 str. reglamentuojama administracinio teisės pažeidimo sąvoka: "Administraciniu teisės pažeidimu (nusižengimu) laikomas priešingas teisei, kaltas (tyčinis arba neatsargus) veikimas arba neveikimas, kuriuo kėsinamasi į valstybinę arba viešąją tvarką, nuosavybę, piliečių teises ir laisves, į nustatytą valdymo tvarką, už kurį įstatymai numato administracinę atsakomybę". Administracinė atsakomybė už ATPK numatytus teisės pažeidimus atsiranda, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, t.y. asmens veiksmai nesudaro nusikalstamos veikos sudėties, nors pažeidėjo veiksmams ir būdingas priešingumas teisei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-24
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.54 KB
Autoriusmiga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu teises pazeidimu bylu teisenos uztikrinimo priemones tikslai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą