Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos krizės: mitas ar tikrovė?

Šeimos krizės: mitas ar tikrovė?

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Šeimyninio gyvenimo krizės. Krizės šeimoje požymiai. Šeimos krizių periodai. Konfliktai šeimoje. Šeimos konfliktų priežastys. Šeimos konfliktų sprendimai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

"Kiekvieno žmogaus gyvenime yra pakilimų ir nuosmukių. Likimo smūgis gali ištikti staiga ir nelauktai. Čia mes nieko negalime pakeisti. Nėra jokios prasmės dėl to nerimauti ar liūdėti. Viskas, ką galime padaryti, tai įsivaizduoti save tiek gyvenimo viršūnėje, tiek gelmėje ir, jei įmanoma, iš to pasimokyti. Ar mes ką nors laikysime nesėkme, ar nelaime, priklausys nuo to, kaip apie tai galvosime. "Kas įvyko, to nebepakeisi"..."
(Nina Kohla)
Krizė. Ne, ne vyriausybinė ir ne ekonominė. Pati įprasčiausia – šeimos. Ir pati skaudžiausia. Ir kažkaip netikėtai, ar ne? Rodos, čia pat buvo vestuvės, - su gėlėm, pažadais, priesaikom ir iš meilės žibančiomis akimis. O dabar, štai tau – krizė.
Kai ji ištinka, dažniausiai neturime pakankamai blaivaus proto, kad ramiai apsvarstytume, ką ir kaip dabar geriausiai daryti. Atsidūrę tokioje kritinėje situacijoje dažniausiai verkiame, esame pasimetę, kartais jaučiamės kalti, kartais – nesaugūs, ir visada – įskaudinti ir sumišę.
Mūsų laikais šeima atsidūrė daugelio ją veikiančių veiksnių sūkuryje. Šeimos santykius veikia tokie industrinei visuomenei būdingi reiškiniai, kaip sparti mokslo ir technikos pažanga, industrializacija, urbanizacija, gyventojų migracija ir kt. Šeimos nestabilumą šiais laikais žymiu mastu veikia bendra visuomenės demoralizacija: panseksualizmas, lytinis palaidumas, hedonistinės orientacijos, alkoholizmas, narkomanija ir kiti reiškiniai.
Pastaraisiais dešimtmečiais vyko vadinamasis akceleracijos procesas. Labai paspartėjo paauglių ir jaunimo lytinis brendimas. Dabar paaugliai ir jaunuoliai lytiškai subręsta 2 – 3 metais anksčiau nei prieš kelis dešimtmečius. Tuo tarpu jaunuolių dorovinis bei socialinis brendimas sulėtėjo ir žymiai atsilieka nuo jų lytinio brendimo.
Dabar labai sumažėjo jaunosios kartos šeimos dorovinių vertybių perimamumas. Susikūrė nauja demokratinė šeima, kurioje jaunimas įgijo didelę laisvę: jis renkasi savo partnerius visiškai savarankiškai.tėvai, sukaupę didelę gyvenimo patirtį ir išmintį, beveik neturi įtakos jaunos šeimos sudarymui.
Apskritai dabar santuokas jaunieji sudaro palyginti anksti. Tai, žinoma, nėra blogas reiškinys. Tačiau žymiai padidėjo rizikos laipsnis suklysti sudarant santuoką. Tikrovėje taip ir yra: kai santuokos sudaromos per anksti, partneriams dar nesubrendus kaip asmenybėms ir visiškai nepasirengus šiam atsakingam žingsniui, jos dažnai išyra.
Svarbu, kad sutuoktiniai būtų subrendę ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, kad jie būtų gerai pasirengę atlikti savo priedermes šeimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-06
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis18.66 KB
AutoriusJovita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJolita Kšenavičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKėdainių J. Radvilos studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos krizes mitas ar tikrove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jolita Kšenavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą