Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>Topografinės nuotraukos

Topografinės nuotraukos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Informacijos šaltinių apžvalga. Topografinių planų parengimas. Topografinės nuotraukos. 1994 m. Lietuvos koordinačių sistemoje žemėlapių skaidymas. Užstatytų teritorijų horizontalioji ir aukščių (vertikalioji) nuotrauka. Inžinerinių statinių nuotrauka. Solveigai Vitkevičienei priklausančio žemės sklypo topografinio plano sudarymas. Darbo metodika ir priemonės. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

1. INFORMACIJOS ŠALTINIŲ APŽVALGA

Pagrindinė literatūra naudota šiame darbe yra Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, žemės ūkio ir aplinkos ministro įsakymai, valstybinės geodezijos ir kartografijos tarnybos direktoriaus įsakymai.
Literatūra kuri buvo naudota atliekant geodezinius darbus: Geodezija /Z.Tamutis, V.Tulevičius, A.Žalnieriukas. – Vilnius 1992.
Tai pirmasis toks išsamus lietuviškas vadovėlis parašytas lietuvių kalba apie klasikinę geodeziją. Vadovėlyje gvildenami teoriniai ir praktiniai bendrosios geodezijos klausimai, nagrinėjamos koordinačių sistemos ir orientavimas, topografinių planų sudarymas ir panaudojimas, pateikiama kampų ir atstumų matavimo, plotų skaičiavimo ir topografinių nuotraukų technologija, aprašomi naujausi ir klasikinės geodezijos prietaisai. Vadovėlis skirtas aukšyųjų mokyklų geodezijos specialybių studentams, taip pat gamybininkams. Šia knyga, panaudojus Lietuvos ir užsienio geodezininkų patirtį, norima nors iš dalies patenkinti lietuviškos geodezinės literatūros poreikį.
Vadovėlis parašytas pagal aukštosios mokyklos geodezijos specialybės pirmojo kurso studentų geodezijos mokymo programą.
Antroji anksčiau aprašyto vadovėlio dalis yra tokiu pačiu pavadinimu išleistas vadovėlis: Geodezija 2 /Z. Tamutis, A.Žalnieriukas, S.Kazakevičius, P.Petroškevičius. – Vilnius 1996.
Knygoje aprašomi geodeziniai prietaisai, naudojami geodeziniam pagrindui sutankinti bei kitiems vidutinio tikslumo darbams, pateikiama tiksliosios niveliacijos bei poligonometrijos, tinklų sudarymo metodika, koordinavimas geodezinėmis sankirtomis, naujoviška geodezinių sutankinimo tinklų projektavimo ir matavimo rezultatų apdorojimo teorija. Nagrinėjami koordinačių perskaičiavimo į kitą sistemą, koordinavimo elektroniniais tachometrais ir kiti šiai dienai aktualūs klausimai. Išsamiai aprašomi geodeziniai aerofotografijos darbai, taip pat aerokosminės nuotraukos.
Knygoje nagrinėjamos Lietuvoje taikomos geodezinių ir plokštuminių koordinačių sistemos. Pateikiama plokštuminių stačiakampių koordinačių sistemų teorija. Išryškinami senosios ir naujosios koordinačių sistemų teorinių bendrumų principų bendrumai ir skirtumai, jų ryšių nustatymo teorija. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. Rugsėjo 30d. Nutarimu Lietuvoje įvesta nauja geodezinių koordinačių sistema. Sistemos sutrumpintas pavadinimas – LKS-94. Šiuo metu Lietuvoje aktyviai pereinama prie šios sistemos. Apie Lietuvoje naudojamą vieningą koordinačių sistemą LKS-94 yra išleista knygutė: Koordinačių sistema LKS-94 / A. Zakarevičius. – Vilnius 2000. – 62 p.
Knyga skirta pagrindinių akademinių studijų technologijos mokslų geodezijos studijų programos studentams. Ji taip pat naudinga visiems studentams ar gamybininkams kurių studijuojami dalykai ar praktiniai darbai susiję su vientisu geodezinių duomenų bazių kūrimu ir informacinių sistemų sudarymu.
Šiam darbui daugiausiai informacijos naudota iš Geodezijos ir kartografijos techninio reglamento GKTR 2.08.02 : 2000. Šis reglamentas taikomas atliekant statybinius inžinerinius geodezinius tyrinėjimus (toliau – inžineriniai geodeziniai tyrinėjimai) projektavimo ir statybos reikmėms ir nustato pagrindinius reikalavimus organizuojant ir vykdant inžinerinius geodezinius tyrinėjimus.
Atnaujintas reglamentas išleidžiamas kas penkeri metai ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-07-03
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis57.74 KB
AutoriusRolandas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Topografines nuotraukos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą