Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvos istorija>Švėkšna - pasienio miestelis prie Klaipėdos krašto

Švėkšna - pasienio miestelis prie Klaipėdos krašto

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Klaipėdos krašto problema. Švėkšnos miestelis - pasienyje. Švėkšnos istorija. Priešistorė. Vardo paminėjimas. Visuomeninis ir religinis gyvenimas. Sienos atsiradimas ir įtaka žmonių santykiams abiejuose sienų pusėse. Visuomeninis gyvenimas. Švietimas. Švėkšnos parapijos mokyklos. Gyvenimas pasienyje. Kontrabanda. Švėkšnos knygnešiai. Žydai Švėkšnoje. 1830-1831 m. Sukilimas Lietuvoje. Žymūs žmonės. Pliaterių giminė. Emilija Pliaterytė – karžygė. Martynas Mažvydas. Simonas Stanevičius. Gaisras miestelyje. Klaipėdos kraštas prijungiamas prie Lietuvos. Išvados. Priedai. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Švėkšnos miestelio svarba ir įtaka skirtingų šalių gyventojų gyvenimui.
Kiekvienas gyvenimas turi savo istoriją. Miestelis turi savo gyvenimą, taigi ir savo istoriją. Svarbiausia miestelio istorija yra vietiniams gyventojams, kurie jame gyvena ar gyveno. Miestelis turintis istorinę vertę valstybės mastu, svarbus kiekvienam patriotui. Istorijoje nėra nesvarbių įvykių, ar juos liudijančių faktų.
Pasirinkau Švėkšnos miestelį, nors nesu vietinė gyventoja, tik gyvenu netoliese ir domiuosi savo krašto istorija. Pasirinkimą nulėmė, gražus miestelio vaizdas, o pasidomėjus, sužavėjo ir istorinių įvykių gausa, bei nepaprastumas, kuris istorikui tarsi naujai rastas šaltinis. Analizuodama šią temą pamėgau šį miestelį. Nemažai Švėkšnos miestelio gyventojų yra išvykę į užsienį, tad ir jiems, nors toli esant miestelis rūpi, tai rodo jų leidžiamos prisiminimų knygos, gražūs straipsniai.
Šaltiniai
Šaltinių apie Švėkšną nagrinėjimas, reikšmė.
Šaltinių, kuriuose būtų minimas Švėkšnos vardas yra nemažai tik ne visi jie buvo man pasiekiami. Įvairūs dokumentai, atsišaukimai, nuotraukos, laikraščių straipsniai plačiai ir patikimai pateikia Švėkšnos miestelio istorijos įvykių virtinę.
Naudojausi Švėkšnos gyventojos mokytojos Onos Norkutės rinkta medžiaga apie Švėkšną. Ši moteris labai domisi savo miestelio ir jo apylinkių istorija, rašo straipsnius renka medžiagą. O.Norkutė pateikė daugybę nuotraukų iš kurių buvo sunku išsirinkti reikšmingiausias.
Rėmiausi laikraščio "Aušra", "Klaipėdos žinios" laikraščių straipsniais ir kt.
Švėkšnos miestelis – pasienyje, šaltinių trūkumas ir patikimumas.
Apie Švėkšnos miestelį šaltinių daug, bet išskiriant laikotarpį, bei faktus susijusius su pasieniu susiduriu su problema, kadangi ši tema istorikų nebuvo plačiai gvildenama, tad ir informacijos ar "kabliuko" nelabai galėjau rasti. Bet vis dėlto keletas, nuotraukų, bei laikraščių straipsnių mini šiuos įvykius.
Literatūra
Istorikų nagrinėjamos pasienio problemos.
Pasienio įtaka žmonių gyvenime, prisiminimuose.
Sienos panaikinimo analizė.
Literatūrą rinkdama šiai temai nesusidūriau su dideliais sunkumais, kadangi literatūros yra. Konkrečiai Švėkšnos santykį su pasieniu neanalizavo nei vienas istorikas (neradau tokios literatūros), tik bendrame istoriniame fone minimi šie įvykiai. Valančius savo rašytoje "Žemaičių vyskupystėje" tik užsimena apie religinį gyvenimą Švėkšnoje. A.Špoka pamini Emilija Pliaterytė, kaip karžygę, gavusią kapitono laipsnį, kiti istorikai mini vieną ar kita istorinį įvykį susijusį su miesteliu. Prisiminimuose žmonės smulkiau aprašo įvykius, bet ne visuomet galima tokia medžiaga pasikliauti. Rėmiausi Šilutės krašto enciklopedija (kadangi šiuo metu Švėkšna yra Šilutės rajone), kurią pataisė O.Norkutė ten radusi daug klaidų susijusi su Švėkšna. Panorau paieškoti medžiagos internete. Interneto svetainėse tikrai daug medžiagos ne tik apie patį miestelį, bet ir apie jo kraštiečius, bei žymius veikėjus: Martyną Mažvydą, Simoną Stanevičių, Pliaterių gimine.
Rašydama temą pirmiausia dar apibrėžiau Klaipėdos krašto ribas ir sienos buvimo laikotarpį . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvos istorijos kursinis darbas
KategorijaIstorija >  Lietuvos istorija
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis272.21 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2001 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBulota
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveksna pasienio miestelis prie Klaipedos krasto [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Bulota
  • 2001 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą