Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kalbų studijos>Konstantino Sirvydo lingvistiniai darbai bei jų reikšmė tolesnei kalbotyros raidai

Konstantino Sirvydo lingvistiniai darbai bei jų reikšmė tolesnei kalbotyros raidai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžangos žodis. Konstantino Sirvydo biografijos bei veiklos bruožai. Sirvydo pavardės problema. Žodyno "Trium linguarum" istorija. Pirmasis leidimas. Antrasis leidimas. Trečiasis leidimas. Žodyno sudėtis. Pamokslų rinkinys "Punkty kazań". Priedai (4). Išvados.

Ištrauka

Kiekvienai tautai svarbu turėti savo kalbos žodyną, kad galėtų mokytis kalbos bei paliktų raštišką paminklą. Tokį žodyną yra palikę Konstantinas Sirvydas. Jo ,,Dictionarium trium linguarum" arba ,,Trijų kalbų Žodynas" yra parašytas lenkų – lietuvių – lotynų kalbomis. Žodžiai yra surašyti abėcėline tvarka, pirmiausia pateikiamas žodis lenkų kalba ir aiškinamas lotyniškai ir lietuviškai.
Sirvydas buvo eruditas, mokėjo lenkų, lotynų, graikų kalbas ir be abejo puikiausiai savo gimtąją kalbą, buvo labai darbštus, talentingas, didelio filologinio išsilavinimo žmogus. Jis buvo pamokslininkas ir kalbos mokė sakydamas pamokslus lietuvių kalba ir išleido ,, Punkty kazań." Pamokslų rinkinys parašytas lietuvių kalba ir šalia yra vertimas į lenkų kalbą. Tą jis darė tam, kad žmonės, kurie nelabai gerai moka lietuviškai galėtų perskaityti lenkiškai.
Darbo tema ,, Konstantino Sirvydo lingvistiniai darbai bei jų reikšmė tolesnei kalbotyros raidai". Taigi, darbe bus apžvelgiami du svarbiausi Sirvydo darbai ,,Dictionarium trium linguarum " ir ,, Punkty kazań". Darbo tikslas parodyti darbų svarbą bei reikšmę. Darbas yra suskirstytas į dvi dalys: I dalis apie ,,Trikalbį žodyną", II – apie ,,Punktus sakymų".
Tyrinėjant žodyną bus išnagrinėti 25 žodyno puslapiai. Žodžiai bus sugrupuoti pagal temines grupes ( žmogaus kūno dalys, giminystės ryšiai, jausmai, charakteris, augalai gyvūnai ir kt.), pateikta pavyzdžių, o priede bus puslapis iš žodyno ir ,,Punktų sakymų" kaip pavyzdys seno rašto taip pat lentelė, kur pateikti įdomesni žodžiai.
Prieš rašant darbą buvo gerai išnagrinėta visa medžiaga, atrinkta tinkamiausia. Daug buvo naudotai Pakalkos, Balašaičio, Balčikonio tyrinėjimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKalbų studijų kursinis darbas
KategorijaKalbų studijos
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis2.31 MB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Z. Babickienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstantino Sirvydo lingvistiniai darbai bei ju reiksme tolesnei kalbotyros raidai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. Z. Babickienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą