Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Bevielio tinklo saugumas WEP, WPA, kiti protokolai. Kokie trūkumai, atakos, įsibrovimo laikai

Bevielio tinklo saugumas WEP, WPA, kiti protokolai. Kokie trūkumai, atakos, įsibrovimo laikai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kodėl verta naudoti bevielį ryšį? Bevielio tinklo apsauga. Bevielio tinklo saugumo nustatymo reikalavimai. Saugumo protokolai. WEP protokolo veikimas. WEP protokolo trūkumai. WPA protokolas. Tinklo atakos. Atakų kategorijos. Pasyvios ir aktyvios atakos. Aktyvios atakos bevieliame tinkle. Jamming atakos. Kaip geriau sukurti saugų bevielį tinklą?

Ištrauka

XXI amžiuje internetas tapo kasdienybe, o naršymas interneto tinkle jau galimas ne tik namie ar biure, bet ir viešosiose vietose, pavyzdžiui, viešbutyje ar kavinėje, pasinaudojant įdiegtomis bevielio tinklo WLAN (angl. Wireless Local Area Network) technologijomis.

Pastaruoju metu įmonėse bei organizacijose plačiai paplito vidinių duomenų perdavimo tinklų organizavimas pasinaudojant WLAN, kadangi bevieliams tinklams reikalingos mažesnės investicijos, be to, bevieliai tinklai suteikia mobilumo galimybę vartotojams. Tačiau, šalia privalumų, bevieliai tinklai kelia naujas grėsmes tinklų ir informacijos saugumui. Duomenų perdavimas bevieliu tinklu vyksta, signalus skleidžiant radijo bangomis, o tai suteikia įsibrovėliams daugiau galimybių perimti duomenis iš bevielių tinklų ir juos valdyti, palyginus su tokiomis galimybėmis laidiniuose tinkluose.


Bevielis tinklas leidžia naršyti po internetą, spausdinti dokumentus ir bendrai naudotis failais iš bet kurio iš šių kompiuterių, nepriklausomai nuo to, ar jie stovi šalia, ar skirtinguose aukštuose. Šias funkcijas užtikrina ir laidiniai sujungimai, tačiau naudojant bevielį tinklą jums nereikės jaudintis, kad užkliūsite už laido, gręžti skylių grindyse ar lubose, bei skaičiuoti, kiek metrų laidų jums prireiks.Nors mažiau tikėtina, kad užkliūsite už bevielio ryšio laidų, reikia atkreipti dėmesį į kitokio pobūdžio saugos klausimus.
Galbūt teko girdėti pasakojimų apie žmones, į kurių bevielius tinklus patenka kaimynai ar net visiškai pašaliniai žmonės, sėdintys mašinoje prie jūsų namo. kai kada juose esama tiesos. Bevielio ryšio adapteris gali veikti iki 9 km spinduliu - taigi tikrai pakankamai plačiai, kad jūsų kaimynai ar pašaliniai panorėję galėtų pasidairyti po jūsų tinklą naudodami savo bevielius prietaisus. Taigi kaip matome bevielių tinklų naudojimas nėra labai saugus. Vienas iš būdų, kaip galima būtų užtikrinti tokio ryšio saugumą, yra duomenu, perdavinėjamu tokiu budu, kodavimas.

Tinklų ir informacijos saugumo specialistai eksperimentais yra įrodę, kad naudojantis gana nesudėtinga įranga ir pritaikant specifines žinias, netinkamai nustatyto bevielio tinklo saugumas gali būti pažeistas, įvykdant neautorizuotą prisijungimą prie tinklo. Tokiu būdu įsibrovėliai gauna prieigą prie tinklo išteklių, gali perimti tinklo valdymą bei laisvai naudotis bevieliame tinkle esančia informacija, dažnai savininkui to net nepastebint.

Bendrosios vykdomų nusikaltimų elektroninėje erdvėje tendencijos rodo, jog įsibrovėliai siekia savo veiksmais gauti materialinę naudą, todėl dažnas įsibrovimo į tinklą tikslas– konfidenciali informacija, cirkuliuojanti tinkle, pavyzdžiui, prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžiai, finansinė-komercinė informacija ir pan. Vėliau perimtos informacijos pagrindu yra vykdomi ekonominiai nusikaltimai arba šantažas.

Bevielių tinklų savininkai turėtų įvertinti realią grėsmę, atsirandančią dėl galimo duomenų praradimo, pasisavinimo, paviešinimo ir adekvačiai pasirūpinti bevielio tinklo saugumu, atsižvelgdami į egzistuojančias rizikas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis285.26 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bevielio tinklo saugumas WEP WPA kiti protokolai. Kokie trukumai atakos isibrovimo laikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą