Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Namų ūkių biudžetų statistinių duomenų analizė (7)

Namų ūkių biudžetų statistinių duomenų analizė (7)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Kursinio užduotys. Namų ūkių charakteristika. Kursinio kintamieji. Statistinių duomenų analizė. Namų ūkio dydis. Namų ūkio disponuojamos pajamos. Namų ūkio vartojimo išlaidos. Vieno namų ūkio nario vidutinių išlaidų ir pajamų pasiskirstymo įvertinimas. Patikrinimas ar skiriasi vieno šeimos nario pajamos kaime ir mieste. Ar vieno namų ūkio nario vidutinės pajamos tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutines išlaidas? Namų ūkių santaupų didėjimo įvertinimas. Namų ūkių nelygybės ir skurdo įvertinimas. Charakteristikos apsprendžiančios namų ūkio nelygybę: Gini koeficientas ir Lorenco kreivė. Išlaidų priklausomybės nuo įvairių faktorių tyrimas, regresinė analizė.

Ištrauka

Šio kursinio projekto tikslas - išnagrinėti pateiktus namų ūkių biudžetų statistinius duomenis įvairiais aspektais. Svarbu bus ištirti namų ūkių disponuojamų pajamų ir vartojimo išlaidų tarpusavio priklausomybę, kurią įtakoja daug kitų įvairių veiksnių, kaip gyvenamoji vieta, namų ūkio galvos išsilavinimas ar lytis. Pradžioje bus pateikta bendra namų ūkių charakteristika, toliau bus siekiama įvertinti vieno namų ūkio nario vidutinių pajamų pasiskirstymą, išlaidų skirtumą, priklausomai nuo to kaime ar mieste gyvenama. Bus tikrinama ar vyksta santaupų didėjimas ir skurdo rodiklių įvertinimas. Gini koeficiento ir Lorenco kreivės pagalba bus analizuojama namų ūkių nelygybė. Be to, bus vertinama pajamų, išlaidų ir namų ūkio dydžio koreliacija bei jos reikšmingumas.
Pagrindinės sąvokos vartojamos šiame kursiniame darbe:
Namų ūkis (n.ū.) – apibūdinamas kaip nedidelė žmonių grupė (gali būti ir vienas asmuo), kurie gyvena viename būste, kartu naudojasi pajamomis (visomis arba jų dalimi) ir turtu, kolektyviai vartoja prekes ir paslaugas (maisto produktus, gyvenamąjį būstą), taip pat gali gaminti prekes bei paslaugas rinkai arba savo vartojimui. Namų ūkių, kaip gamintojų, sektorius apima individualias įmones, tikrąsias ūkines bendrijas ir ūkininkus.
Disponuojamos pajamos – visos piniginės ir natūrinės pajamos už darbą, atskaičius pajamų ir socialinio draudimo mokesčius, pajamos iš ūkininkavimo, verslo, laisvos profesinės veiklos, socialinės išmokos, pajamos iš turto, renta, reguliari kitų asmenų parama.
Vartojimo išlaidos – tai piniginės ir natūrinės išlaidos, skirtos namų ūkių vartojimo poreikių tenkinimui, t. y. išlaidos maistui, drabužiams, avalynei, būsto išlaikymui, transportui, sveikatos priežiūrai, kultūros, poilsio ir kitoms reikmėms.
Nuolatinė gyvenamoji vieta – geografinė vieta, kurioje surašomas asmuo paprastai gyvena. Tai gali būti ta pati arba kita vieta, kurioje jis faktiškai buvo surašymo metu, arba tai gali būti jo juridinė gyvenamoji vieta.
Šeiminis namų ūkis – namų ūkis, kurį sudaro du arba daugiau asmenų, susijusių vedybiniais ar giminystės ryšiais. Tai gali būti sutuoktinių/sugyventinių pora be ar su vaiku(-ais) arba vienas iš tėvų su vaiku(-ais) su arba be kitais asmenimis ir pan.
Namų ūkio galva – asmuo, gaunantis didžiausias pajamas. Kadangi namų ūkio narių pajamos atskirais mėnesiais gali svyruoti, namų ūkio galva laikomas asmuo, kuris ūkio narių nuomone per metus gauna didžiausias pajamas. Kai didžiausias pajamas gaunančio asmens išskirti negalima, namų ūkio galva laikomas asmuo, kurį nurodo šeima.
Statistinė hipotezė – bet koks tvirtinimas apie atsitiktinio dydžio pasiskirstymo formą ar apie pasiskirstymo parametrų reikšmes. Išskiriamos parametrinės ir neparametrinės hipotezės.
Vidurkis – tai visų stebėtinų skaitinių duomenų suma, padalinta iš duomenų skaičiaus.
Dispersija- tai išsibarstymo apie vidurkį matas. Tai skirtumų tarp stebėtų duomenų reikšmių ir vidurkio kvadratų vidurkis.
Vidutinis kvadratinis nuokrypis – tai kvadratinė šaknis iš dispersijos.
Mediana – tai vidurinis duomuo stebėjimų sekoje, išdėstytų didėjimo tvarka. Medianos numeris skaičiuojamas taip: (n+1)/2, kur n – duomenų skaičius. Jeigu turime lyginį stebėjimų skaičių - viduriniai duomenys yra du, tada mediana randama kaip dviejų vidurinių duomenų vidurkis.
Moda – tai reikšmė, kuri pasikartoja dažniausiai. Jeigu visi duomenys pasikartoja tik po vieną kartą, tai modos rasti negalima.
Determinacijos koeficientas – parodo regresinės lygties adekvatumą realiai padėčiai, kuris tikrinamas pagal Fišerio kriterijų, reikšmingumas vertinamas pagal Stjudento kriterijų.
Skurdo riba – kriterijus, kurio pagalba politikai arba tyrinėtojai suskirsto individus, šeimas arba namų ūkius į skurstančius arba ne.
Skurstančiųjų gyventojų lygis šalyje – tai rodiklis, parodantis šalies gyventojų dalį, kurių pajamos yra žemiau skurdo ribos.
Žemų pajamų nuokrypis – rodiklis, kuris parodo, kiek vidutiniškai skurstančiųjų pajamos nukrypsta nuo skurdo ribos. Šis rodiklis rodo skurdo gilumą.
Žemų pajamų indeksas – parodo kiek reikia lėšų eliminuoti skurdą šalyje.
Visus skaičiavimus ir aprašymus atlikau remdamasi prielaida, kad visi piniginiai vienetai yra litai.

1. Pateikti namų ūkių bendrą charakteristiką.
2. Išanalizuoti statistinius duomenis.
3. Įvertinti namų ūkių pajamų ir išlaidų skaitines charakteristikas.
4. Ar skiriasi vieno šeimos nario vidutinės pajamos kaime ir mieste.
5. Ar vieno namų ūkio nario vidutines išlaidas tiesiškai nusako namų ūkio vieno nario vidutinės pajamos?
6. Patikrinti ar namų ūkių santaupos didėja.
7. Įvertinti namų ūkių nelygybę ir skurdą.
8. Kokios namų ūkio charakteristikos apsprendžia nelygybę.
9. Įvertinti išlaidų priklausomybę nuo įvairių faktorių(regresinė analizė):
Sudaryti regresinį modelį;
Rasti reikšmingiausius pasirinktam priklausomajam kintamajam regresorius.
Rasti determinacijos koeficiento įvertį;
Patikrinti regresijos koeficientų reikšmingumą;
Pateikti išvadas ar parinktas regresinis modelis gerai aprašo priklausomąjį kintamąjį, ar modelis gali būti naudojamas išlaidų prognozei?


Pagrindinis tikslas – išanalizuoti namų ūkių biudžetų statistinius duomenis, atliekant tam tikras užduotis ir padaryti atitinkamas išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-23
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis144.69 KB
Autoriussvokslys
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Namu ukiu biudzetu statistiniu duomenu analize (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą