Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Viduklės mokyklos istorija

Viduklės mokyklos istorija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Miestelio istorija. Mokyklos istorija. Okupacijos metai. Mokyklos vadovai. Pedagogai. Mokiniai. Išvados.

Ištrauka

Nepakartojamoje vietoje yra miestelis Viduklė-pietinės Žemaitijos gyvenvietė. Žemaičiai gyvenvietę surentė, kuri yra gamtinėje Žemaičių aukštumoje ir Keršuvos žemumos riboje.Įdomu, kad mokyklos stadionas yra 100 m. absoliutiniame aukštyje. Apylinkių žemės paviršiaus formos nepaprastai įvairios. Jos kiek nukentėjo besiplečiant gyvenvietei.
Senieji vidukliškiai teigia, kad orai čia neretai skiriasi nuo aplinkinių orų. Matyt, tai yra reljefo įtaka gyvenvietės mikroklimatui. Čia daugiau nei kitur Lietuvoje yra perkūnijų.
Senoji Viduklė tilpo tarp veržlių Apusino ir Krioklės upelių. Ji įsikūrė Stungurių dvaro ir klebonijos žemėse. Miestelio centre stovi 19 a.pradžios Šv.Kryžiaus atradimo medinė bažnyčia ir varpinė.
Ne vienas senasis vidukliškis pasakojęs apie ąžuolynus, kurie supo Viduklę. Dabar šių ąžuolų belikę vienas kitas. Kai kur dar išlikę lazdynai-ąžuolų palydovai.
Amžių glūdumoje.
Viduklė parodyta žymiausiame Lietuvos renesanso kartografijos paminkle-M.K.Radvilos žemėlapyje.Viduklė- tai Žemaitijos pusiaukelė,vidukelis.
Šios priežastys lėmė, kad Viduklė buvo nuo pačių seniausių laikų puldinėjama ir niokojama.Tačiau ji vis išliko gyvybinga apie 200 metų atlaikė priešų puldinėjimą ir reiškėsi to miesto politinėje veikloje.
1994 metai vyko didelės iškilmės Viduklės 740-ies metų jubiliejaus paminėjimui. Tai rodo jos bendraamžiškumą su seniausiomis gyvenvietėmis Žemaitijoje. Senumą atskleidžia ir archeologiniai radiniai.Čia žmonių gyventa prieš 4000-6000 metų.
Vytauto Didžiojo laikais Viduklės kunigaikštis buvo Klausgaila. Kazyz Puida savo istoriniame romane "Magnus dux" rašo:
"....Pamažu pakyla pusamžis vidukliškis Klausgaila- vienas šviesumas:linų spalvos plaukai, akip karčiai, garbanomis krenta ant tvirtų raumeningų pečių; trumpa gražiai apkirpta, šviesi barzda, balti kaip sniegas dantys, o nuoširdžių, atvirų akių melsvas šviesumas paskolintas iš žemaičių ežerų saulėto dienovidžio mėlynės. Balsas toks pat šviesus, skaidrus rodosi iš širdies eina, sužavi ir pagauna visus klausytojus..."
Turtingiausias 16 a. Pradžios dvarininkas buvo Martynas Viekovič,valdęs apie 100 valakų žemės.
17 a.pradžioje Viduklą buvo pasiekę švedai.
Ataugoje 9 miškelyje tarp Viduklės ir Blinstrubiškių yra taip vadinamas Napoleono ąžuolas. Jis liudija, kad galimas daiktas, tose vietose palaidoti Napoleono kariai.
1831 m.vidukliškis Ignotas Stanevičius organizavo sukilėlių būrius. Dideli mūšiai vyko Ataugos ir Blinstrubiškių miškuose.
1863 m. Vidukliškiai dalyvavo mūšyje su carine kariuomine prie Viduklės. Šiame mūšyje pasižymėjo valstietis Bružas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-18
DalykasMokslo ir švietimo kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis21.84 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Raudys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidukles mokyklos istorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Raudys
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą