Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Kineziterapija>Kineziterapija vandenyje: Halliwick, Watsu ir giluminio bėgimo metodai

Kineziterapija vandenyje: Halliwick, Watsu ir giluminio bėgimo metodai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Halliwick metodas. 10-Punktų programa. Specifinė terapija vandenyje. Gydymo modelis. Watsu metodas. Watsu panaudojimas ir modifikacijos reabilitacijoje. Watsu užsiėmimai pacientams su neurologiniais sutrikimais. Watsu užsiėmimai pacientams su ortopediniais sutrikimais. Atsargumo priemonės Watsu metodui. Giluminio bėgimo metodas. Bėgimo vandenyje biomechanika. Organizmo reakcijos į giluminį bėgimą. Nurodymai, kaip atlikti giluminį bėgimą. Išvados.

Ištrauka

Nors vanduo šimtmečius buvo naudojamas kaip gydymo būdas, tik retkarčiais jis buvo plačiau taikomas reabilitacijos tikslams. Unikalios vandens plūdrumo ir pasipriešinimo savybės yra gerai žinomos ir labai naudingos reabilitacijos specialistams kaip priemonė, todėl toks gydymo būdas intensyviai plėtojamas. Taikant pratimus vandenyje svarbu suprasti, kad vanduo yra įrankis, turintis ir privalumų, ir trūkumų. Ne visiems pacientams tinka reabilitacija vandenyje. Gydymas turi būti pritaikytas pagal paciento poreikius. Kadangi vanduo yra unikali aplinka, kineziterapeutams yra patariama pirmiausia patiems lipti į baseiną ir išbandyti įvairių pratimų poveikį. Tik po to juos skirti pacientams. Dažnai būna taip, kad sausumoje lengvi pratimai, vandenyje gali būti atliekami labai sunkiai, ir atvirkščiai. Liemens raumenys vandenyje yra stabilizuojami rankų ir kojų judesių pagalba, atliekant pratimą jų darbas yra visiškai kitoks nei sausumoje.
Vandens KT gali būti apibūdinama kaip terpė padedanti pasiekti KT tikslus. Čia nurodoma kaip įtraukti sausumoje ir vandenyje atliekamus pratimus, skirtus pažeidimų, kontraktūrų ir negalių gydymui.
Šiame darbe, remiantis įvairiais literatūros šaltiniais, yra pateikti vandenyje taikomų gydymo metodų aprašymai. Tai Halliwick, Watsu ir giluminio bėgimo metodai. Halliwick metodas prasidėjo kaip nuosekli metodika, dar žinoma kaip 10-Punktų Programa, mokanti plaukti žmones su negalia, leidžianti jiems vandenyje pasijusti visiškai nepriklausomais. Kai šis metodas parodė akivaizdžią naudą, buvo praplėstas ir apibūdintas kaip Specifinė Vandens Terapija. Watsu metodas – tai technika, kuri išmokstama vandenyje, prižiūrint patyrusiam specialistui. Tai nėra paprasta technika, dauguma judesių nėra kompleksiniai, proto-kūno sąveika yra labiau integruota nei kitose technikose. Giluminis bėgimas yra efektyvi širdies ir kraujagyslių sistemos grūdinimo forma tiek sužalotiems atletams, tiek žmonėms, kurie trokšta pasiekti nedidelį aerobinį darbingumą.
Giliame vandenyje atliekami pratimai yra naudojami kaip gydymo ir grūdinimo programos žmonėms, kuriems reikalinga reabilitacija. Tai ypač naudotina sporto medicinos srityje. Giluminis bėgimas arba bėgimas vandenyje – tai judesiai imituojantys bėgimą.

Šio darbo tikslas yra pateikti kineziterapijoje vandenyje taikomų Halliwick, Watsu ir giluminio bėgimo metodų analizę.
Šio darbo uždaviniai:

1. Analizuojant literatūros šaltinius išnagrinėti Halliwick metodą, taikomą kineziterapijoje vandenyje.
2. Analizuojant literatūros šaltinius išnagrinėti Watsu metodą, taikomą kineziterapijoje vandenyje.
3. Analizuojant literatūros šaltinius išnagrinėti giluminio bėgimo metodą, taikomą kineziterapijoje vandenyje.

Šį darbą sudaro 35 puslapiai, jame yra penkios lentelės, literatūros analizei panaudoti penki literatūros šaltiniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKineziterapijos kursinis darbas
KategorijaMedicina >  Kineziterapija
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis50.09 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto biomedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kineziterapija vandenyje Halliwick Watsu ir giluminio begimo metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą