Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>WAP technologija

WAP technologija

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. WAP raida. WAP technologija. Kaip pasiekti internetą savo telefone? WAP ir WWW palyginimas. WAP protokolas. Privalumai. Trūkumai. Vystymosi perspektyvos. GPRS standartas ir 3G. Išvados.

Ištrauka

Dar prieš gerą pusmetį, sužinoję apie naujo telefono modelio pasirodymą, puldavome žiūrėti ar jame įdiegta WAP (Wireless Application Protocol) funkcija. Dabar šią funkciją turi beveik kiekvienas naujas mobilaus telefono modelis. Pagal prigimtį WAP ir jam pritaikytų puslapių kūrimo kalba WML yra labai panašūs į pasauliniame voratinklyje įsigalėjusią HTTP ir HTML kombinaciją. Vienas didžiausių skirtumų yra tas, kad WAP pritaikytas siaurą ryšio kanalą, mažai atmintinės ir nedidelę vaizduojamąją galią turintiems įrenginiams – mobiliesiems telefonams, kišeniniams kompiuteriams, pranešimų gavikliams ir kitiems ryšio įrenginiams. WAP technologija pasaulyje tampa vis populiaresnė.
Taigi WAP – tai specialus duomenų perdavimo protokolas jungiantis mobiliojo ryšio ir Interneto technologijas. WAP protokolas Interneto serveriuose esančią informaciją išverčia į mobilioms ryšio priemonėms suprantamą formatą. Be abejo, naršyti galima tik WAP puslapiuose ir tik telefonu turinčiu ne žemesnę kaip WAP 1.1 naršyklės versiją. WAP paslauga skiriasi nuo Interneto naršymo kompiuteriu, nes mobiliojo telefono ekranas leidžia pateikti tik paprastus, juodai baltus paveiksliukus bei tekstą. Šiuo metu Lietuvoje atsiranda vis daugiau WAP puslapių su įvairia informacija: naujienomis, orų prognoze, gidais turistams, kino teatrų repertuarais, WAP žaidimais ir pan. Norint neatsilikti nuo informacijos pulso, WAP reikia susidomėti jau dabar.

1997 metų birželį Ericsson, Nokia, Motorola, ir Unwired Planet (dabar žinoma kaip Phone.com) įkuria WAP Forum, po Amerikos tinklo operatoriaus Omnipoint pasiūlymo pateikti mobilią informaciją ir rekomendavimo, kad susiburtų skirtingi prekiautojai drauge ir nustatytų apibrėžtą visiems bendrą standartą.
Tai susilaukė keleto atsakymų iš skirtingų tiekėjų naudojančių nuosavą techniką perduodančią informaciją, kaip Smart Messaging iš Nokia‘jos ir HDML iš Phone.com. Nuo tada prie WAP Forum‘o prisijungė daugiau nei 350 kompanijų.
Šis forumas išplėtojo stulbinantį pasaulinį standartą, skirtą belaidžiams duomenims ir telefonijos paslaugoms skaitmeniniams telefonams ir kitiems belaidžiams terminalams vadinamą, Wireless Application Protocol ( WAP). Taip pat sukurta – bevieliam tinklui skirta tekstų kūrimo kalba WML (Wireless Markup Language), tapusi WAP specifikacijų šerdimi.1998 metų balandį šis tikslas buvo pasiektas kaip WAP 1.0 versija, techninės sąlygos buvo pasiektos ir paviešintos. [7]
2001 metais WAP technologija atnaujinta du kartus. Pavasarį patvirtintas 1.2.1 standartas, o rugpjūčio 1 dieną patvirtintas 2.0 standartas. Abu jie suteikia WAP daugiau saugumo ir funkcionalumo. 1.2.1 versijoje pasirodė galimybė telefonu skambinti tiesiai iš WAP tinklapio bei patobulintas "cookie" naudojimas. Itin patogi funkcija, padedanti įvesti tekstą WAP naršyklėje. 2.0 versijoje WML kalbos pagrindu tapo XHTML kalba, žymiai artimesnė XML, nei WML kalba.. Telefonai su WAP 2.0 naršyklėmis pradėti gaminti 2002 metų pradžioje. Beje, 2.0 standartas suderinamas ir su senesniais ir peržiūrėti juo sukurtus tinklapius neproblemiška ir su senesnėmis naršyklėmis.
Svarbu paminėti, kad rinkoje stebimas ir naujos rūšies tarnybinių stočių atsiradimas. Jos pagal naršyklės pasiųstą užklausimą gali generuoti tinklapius ir tūrinį pateikti įvairiomis formomis – HTML, JAV populiaria HDML, Europoje WML ar net WXML kalbomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis121.95 KB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLopata
Failo pavadinimasMicrosoft Word WAP technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • Lopata
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą