Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Rankų ir plaštakų gestai

Rankų ir plaštakų gestai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Rankų gestai. Plaštakos jėga. Rankos paspaudimas. Delnų trynimas. Sunerti rankų pirštai. Rankos už nugaros. Nykščio rodymas. Atvirumas ir sąžiningumas. Sąmoningas manipuliavimas plaštakomis siekiant nuslėpti tiesą. Išvados.

Ištrauka

Kūno kalbą sudaro žmogaus laikysena, tam tikri kūno judesiai, gestai, mimika. Psichologai nustatė, kad nuo 60 iki 80 proc. informacijos perduodama neverbalinėmis bendravimo priemonėmis, ir tiktai 20-40 proc.-verbaliniu būdu. Beveik neįtikimas dalykas, kad daugiau kaip per milijoną žmogaus evoliucijos metų neverbaliniai bendravimo aspektai pradėti tyrinėti tik šio amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje, kai Julijus Fastas 1970 metais išspausdino knygą. Visame pasaulyje pagrindiniai bendravimo gestai yra vienodi.
Plaštaka yra vienas iš mažiausiai krentančių į akis, tačiau sykiu galingiausių neverbalinės kalbos įrankių. Tinkamai išnaudojamas, jog potencialas gali suteikti autoritetą ir nebylų pranašumą kitų akyse.
Pagrindiniai plaštakos gestai yra trys:
1.Delnas į viršų (reiškia pasitikėjimą pašnekovu).
2.Delnas į apačią ( reiškia valdingumą).
3.Į apačią ištiestas smilius (šis gestas yra vienas labiausiai erzinančių- jis išreiškia agresyvumą).
Šių trijų pozicijų skirtumui pakomentuoti pasitelksime tokį pavyzdį: sakykime, darbe jūs paprašote savo pavaldinį pakelti ant grindų stovinčią dėžę ir nunešti ją į kitą vietą tame pačiam kambaryje. Darykime prielaidą, kad bet kuriuo atveju jūs naudojate tuos pačius žodžius, jūsų balso tembras tas pats, veido išraiška ta pati. Keičiasi tik plaštakos padėtis.
Ištiesta ranka nukreiptu į viršų delnu išreiškia nuolankų, taikų gestą, primenantį gatvės elgetos išmaldos prašymą. Darbuotojas, prašomas panešti dėžę, nesijaus "prievartaujamas" įvykdyti prašymą ir normalioje viršininko-pavaldinio santykių situacijoje šiame prašyme nejaus jokios grėsmės.
Jei plaštaka apsukama ir delnas nuleidžiamas žemyn, prašymas išsyk įgyja daugiau įsakmumo. Asmuo, kuriam adresuotas toks prašymas, jį supranta kaip paliepimą ir, priklausomai nuo jūsų tarpusavio santykių, jo nusiteikime jūsų atžvilgiu gali atsirasti antagonistinių gaidelių. Jei žmogus, kuriam davėte tokį nurodymą, yra to paties rango jūsų bendradarbis, labai tikėtina, kad jis jo nevykdys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis29.49 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDalia Kulytė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ranku ir plastaku gestai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Dalia Kulytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą