Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Neverbalinis bendravimas (6)

Neverbalinis bendravimas (6)

  
 
 
123456
Aprašymas

Įvadas. Asmeninė erdvė. Veido išraiška. Akių kontaktas. Balso charakteristikos. Neverbalinės kalbos reikšmė.

Ištrauka

Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ir jaučiame, kokiais mes matome save ir mūsų aplinką. Mes turime būdų perteikti savo požiūrį į juos, mūsų susidarytą nuomonę, susiformavusius vertinimus. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save. Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių. Juk tik bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama per amžius kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Bendraudamas žmogus gauna informacijos, kuri yra svarbi jo gyvenimui.
Nors bendravimo būdų yra daug ir įvairių, mums geriausiai yra žinomas -bendravimas žodžiais. Tačiau psichologiniai tyrimai parodė, jog įprasto, normalaus pokalbio tarp dviejų žmonių metu tik apie trečdalį informacijos perduodame ir priimame žodžiais, o maždaug du trečdalius – kitais būdais. Taigi egzistuoja ne tik žodinė kalba, bet ir nežodinė. Dar kitaip vadinama - neverbaline kalba. Per milijoną žmogaus evoliucijos metų, neverbalinio bendravimo aspektai buvo pradėti tyrinėti tik šio amžiaus 7- ojo dešimtmečio dešimtmečio pradžioje, kai Julijus Fastas 1970 metais išspausdino knygą.
Visame pasaulyje pagrindiniai bendravimo gestai yra vienodi. Jie yra sudaryti iš daug dalykų: akių kontakto, kūno judesių, asmeninės erdvės zonos, balso tembro, veido išraiškos ir t.t.. Visa tai teikia mums tam tikros informacijos, kurią nori perduoti pašnekovas. Norint teisingai aiškinti gestus, be jų visumos ir žodžių bei judesių atitikimo, reikia taip pat atsižvelgti į kontekstą, kurį tie gestai lydi. Pavyzdžiui, jeigu jūs šaltą žiemos dieną autobusų stotelėje pamatysite žmogų, sėdintį sukryžiuotomis kojomis, stipriai sunertomis rankomis ant krūtinės ir žemyn nuleista galvą, tai veikiausiai reikš, kad jam šalta, o visai ne kritišką jo požiūrį į ką nors. Tačiau jeigu žmogus tokia poza sėdės prieš jus prie derybų stalo, tai jo gestus galima suprasti kaip išreiškiančius neigiamą požiūrį arba kaip gynimosi taktiką.
Tad tik supratę neverbalinio bendravimo siunčiamą informaciją galime geriau pažinti kitus ir save. Gestai, mimikos išraiškos, kūno padėtis daro mūsų kalbą spalvingesnę ir įdomesnę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-29
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.55 KB
Autoriusrenatukasp
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą