Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Vaiko sveikata motinos ir tėvo santykių įtakoje

Vaiko sveikata motinos ir tėvo santykių įtakoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Poros tarpusavio santykiai. Vaiko sveikata motinos ir tėvo santykių įtakoje. Atleidimas. Išvados.

Ištrauka

Merginimo laikotarpiu partneriai nėra tikri vienas kito, bet stengiasi laimėti vienas kitą. Abu būna gyvybingi, patrauklūs, įdomūs, net gražūs – gyvas vaidas gražus. Jie dar neturi vienas kito <…> Santuoka dažnai iš esmės pakeičia padėtį. Santuokos sutartis abiem partneriams suteikia išimtinę nuosavybės teisę į kito asmens kūną, jo jausmus, dėmesį. Nė vienam nelieka nieko, ką norėtų laimėti, nes meilė virsta tuo, ką jie turi – nuosavybe. Abu partneriai ir nebesistengia, kad juos toliau mylėtų, jie nesistengia kurti meilės, todėl pasidaro nuobodūs, ir galiausiai jų žavesys išnyksta. Nusivylę jie stebisi – negi jie pasikeitė ? Gal jie iš pat pradžių suklydo? Paprastai kiekvienas pasikeitimo priežasties ieško kitame ir jaučiasi apgautas. Jie nesupranta, kad jie – jau ne tie patys žmonės, kurie mylėjo vienas kitą, kad klaidingas įsitikinimas, jog meilės galia turėti pražudė. ( Iš Fromo "Turėti ir būti".
Nesutarimai, barniai, muštynės, skyrybos tai labai skaudūs įvykiai. Nesutarimai tarp tėvų arba jų santuokos nutraukimas sukelia be galo didelę sumaištį ne tik sutuoktinių gyvenime, bet ir gan skaudžiai paliečia vaikus, bei sukelia jiems daug nemalonių jausmų, sutrikdo jų dorovinį ir emocinį brendimą. Nesantaika tarp tėvų sukelia vaikams didelį sielvartą, gėdos, menkavertiškumo, vienatvės, nereikalingumo jausmus, slogią nuotaiką. Šios traumos atsiliepia jų tolimesniame gyvenime.
Gyvenimas meta žmogui iššūkius ir individualiu lygmeniu – tai savojo tapatumo, draugystės, meilės, profesijos, gyvenimo prasmės radimo problemos. Vienas iš pagrindinių žmogiškosios būties `aspektų ryšys su kitais žmonėmis, rašo Andrius Sprindžiūnas. Juk žmogus iš prigimties yra sociali būtybė ir negali jaustis laimingas pats savimi be tam tikro santykio su kitais žmonėmis ir visa visuomene. Viena iš tokių vertybių, atitinkančių šiuolaikinės demokratinės visuomenės poreikius, - tai tolerancija, kaip būdas prisitaikyti ir realizuoti savo galimybes, kaip būdas pačiam ir leisti būti kitiems, kaip būtina sąlyga kūrybiškai tobulėti tiek individualioje, tiek ir visuomeninėje plotmėje. Šiandiena tolerancijos reikia visose srityse: ekonomikoje, politikoje, kultūroje, moksle, religijoje, taip pat kasdienybėje, buities santykiuose. Konstruktyvaus dialogo stoka, siekimas diskredituoti oponentą, pastangos bet kokia kaina dominuoti pasireiškia įvairiu visuomeninio gyvenimo lygiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-26
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.9 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKšenavičienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiko sveikata motinos ir tevo santykiu itakoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • Kšenavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą