Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamojo proceso galiojimas asmenų atžvilgiu

Baudžiamojo proceso galiojimas asmenų atžvilgiu

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamojo proceso galiojimas asmenų atžvilgiu. Įstatymas ir Lietuvos respublikos teritorijoje. Baudžiamojo proceso galiojimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės įstatymai ne tik įpareigoja piliečius jų laikytis, tačiau ir įpareigoja ginti joje gyvenančių asmenų interesus. Lietuvos valstybės teritorijoje baudžiamojo proceso klausimai betarpiškai yra sureguliuoti Lietuvos baudžiamojo proceso kodekso. Vieni iš svarbiausių valstybės baudžiamojo proceso kodekso straipsnių yra tie, kuriuose nustatytas baudžiamojo proceso įstatymų galiojimas laike, teritorijoje ir asmenų atžvilgiu. Šiose normose įtvirtinti svarbiausi baudžiamojo proceso įstatymo dėsniai, apibrėžiantys jo galiojimo taikymo ribas.
Lietuvoje galioja tik Lietuvos įstatymai, bei tarptautinės sutartys, kitų valstybių įstatymai Lietuvoje teisinės galios neturi. Lietuvos Respublikos teismai spręsdami bylas negali taikyti kitų valstybių įstatymų. Baudžiamojo proceso teisėje nusistovėjo tam tikri principai kurių pagrindu valstybės formuluoja baudžiamojo proceso įstatymo nuostatas, dėl savo įstatymų galiojimo, nusikaltimų padarytų savoje valstybėje atžvilgiu. Baudžiamojo proceso įstatymo galiojimas grindžiamas teritoriniu principu. Tai visuotinai pripažintas, absoliučios ir pirmenybinės jurisdikcijos principas.
Manu, kad ši tema yra pakankamai įdomi Lietuvai labiau integruojantis į Europos sąjungą iškyla poreikis kurti naujus įstatymus, kad baudžiamojo proceso galiojimo klausimas turi būti sprendžiamas vadovaujantis ne tik nacionaliniais baudžiamojo proceso įstatymais. Siekiant išvengti galimos įstatymų kolizijos, tikslinga atsižvelgti į tarptautinėmis sutartimis nustatytus baudžiamojo proceso jurisdikcijos taikymo apribojimus. Taigi šiame darbe pabandysiu atskleisti ir išspręsti klausimus susijusius su Baudžiamojo proceso galiojimu asmenų atžvilgiu. Lietuvos BK iš dalies atveria kelią realiniam principui taikyti. Šis principas reiškia, kad kiekviena valstybė baudžia už svarbius jai ir jos piliečiams užsienyje padarytus kitų šalių asmenų nusikaltimus. Lietuvos BK 6 str. 2 d. yra nurodyta, kad "Nusikalstamos veikos padarymo vieta yra vieta, kurioje asmuo veikė arba turėjo ir galėjo veikti arba vieta, kurioje atsirado baudžiamojo įstatymo numatyti padariniai. Bendrininkų nusikalstamos veikos padarymo vieta yra vieta kurioje ši veika buvo padaryta, o jeigu vienas bendrininkų veikė kitoje vietoje, - jo veikimo vieta". Kiti asmenys, padarę nusikaltimus užsienyje, gali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos įstatymus tik tuo atveju, jei padaryta veika pripažįstama nusikaltimu ir yra baudžiama pagal nusikaltimo padarymo vietos ir Lietuvos Respublikos baudžiamuosius įstatymus". Aišku, kad nubaudimas dažniausiai yra įmanomas tuomet, kai kaltininkas yra Lietuvoje, jis savo nusikalstamais veiksmais padarė žalos Lietuvos valstybei ar jos piliečiui. Tik tada Lietuva tokį asmenį nubaus savo šalyje, o ne išduos jį kitai valstybei, kurios piliečiu kaltininkas yra. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.98 KB
Autoriusramunas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamojo proceso galiojimas asmenu atzvilgiu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą