Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Pokalbiai internete

Pokalbiai internete

  
 
 
123456789
Aprašymas

Pasisveikinimas ir atsisveikinimas. Internetinių pokalbių bruožai. Slapyvardis. Internetinių pokalbių etiketas. Išvados.

Ištrauka

Pasisveikinimas ir atsisveikinimas – tai pagarbos ir draugiškumo išraiška. Pasisveikinimu prasideda, o atsisveikinimu baigiasi kiekvienas pokalbis. Tai etiketo formulės, kurių reikalauja mandagumas ir pagarba kitiems.
Pokalbių svetainėse kažkokių ypatingų pasisveikinimo ir atsisveikinimo būdų negalima išskirti. Pasisveikinimai yra itin reti. Išnagrinėtuose pokalbiuose dažniausiai pasitaikė lietuviški pasisveikinimai Labas, laba , sveika, angliški – hello, trumpiniai – zdrf, swx.
Atsisveikinimai arba išsijungimo žinutės yra dažnesnės. Kai vartotojas atsijungia iš pokalbio sistemos, pasirodo užrašas: "svecias has left " . Tai tarsi savotiškas atsisveikinimas, nes kitiems vartotojams yra pranešama apie vieno vartotojo atsijungimą. Tačiau pasitaiko ir pačių vartotojų sukurtos atsisveikinimo žinutės. Dažniausiai pasitaikantis atsisveikinimas yra iki. Taip pat naudojamas trumpinys dw, angliški atsisveikinimai bye, ar net žinoma frazė "I‘ll be back...".
Taigi, nors įprastas mandagumas reikalauja pasisveikinti ir atsisveikinti sutinkant ir išlydint žmogų, internetiniuose pokalbiuose tai priklauso tik nuo paties vartotojo. Ir paprasčiausias atsijungimas be atsisveikinimo nebūtinai bus suprastas kaip nemandagumas.


Kaip teigia Asta Rėksnienė (2000:99), visi bendraujant internetu vartojamos kalbos tyrinėtojai sutaria, kad internete vartojama kalba turi ir sakytinės, ir rašytinės kalbos bruožų. Toliau šiame skyriuje išnagrinėsiu būdingiausius kalbos, vartojamos internete, bruožus.

• Dialogiškumas.
Pokalbis internetinėje pokalbių svatainėje gali vykti dviem būdais: vienas su vienu ( taip vadinamame "private") arba vienas su daugeliu ( vadinamame pagrindiniame pokalbių kambaryje). Dažniausiai pokalbius sudaro klausimai ir atsakymai.

• Sakiniai ir jų skyrybos ženklai
Internetiniams pokalbiams būdingos tik apčiuopiamos frazės, nepilni arba šalutinius sakinius primenantys sakiniai. Taip pat pastebima, kad internetinėje kalboje vartojama mažiau skyrybos ženklų. Beveik visai nevartojami kableliai ir labai retai sakinio gale padedamas taškas. Dažniau pasitaiko sakinio gale klaustukai ir šauktukai. Mažąja raide rašomi ne tik pirmieji sakinių žodžiai, bet ir vardai, pavardės ir pavadinimai, pvz : donelaitis, velykos, joniskis, pasvalys. Tokiu sakinių skyrybos taisyklių nepaisymu stengiamasi paspartinti rašytinę kalbą.

• Intonacija
Kaip ir sakytinėje kalboje, taip ir internetinėje kalboje yra intonacija. Tik internetinėje kalboje ji išreiškiama jaustukais arba skyrybos ženklais. Pavyzdžiui mmm , aaaa... , a!, ?? , nu va.. ir tt. Taip pat labai dažnai visa frazė parašoma vien didžiosiomis raidėmis norint išreikšt rėkimą. Pavyzdžiui: SUKI! VAM PYZDEC! (žr. Šaltiniai, 7 pav. 31 eil.)

• Šnekamoji leksika
Nagrinėjamose pokalbių ištraukose pasitaikė labai daug šnekamajai leksikai būdingų žodžių, žargonų. Jie priklauso nuo to, kokia tema vyksta pokalbis. Mano nagrinėtuose pavyzdžiuose pasitaikė : kompas, biski, stipkes, kontrai, koliai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-07
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.14 KB
Autoriusgintas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pokalbiai internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą