Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) nedarbo lygio palyginamoji analizė

Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) nedarbo lygio palyginamoji analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo rinkos teoriniai aspektai. Darbo rinkos samprata. Darbo jėgos ištekliai. Darbo jėgos pasiūla ir paklausa. Nedarbo priežastys. Nedarbo tipai. Nedarbo pasekmės ir nuostoliai. Nedarbo ir infliacijos ryšys. Statistiniai metodai. Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) nedarbo lygio analizė. Nedarbo lygio dinamika. Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) nedarbo lygio prognozė 2006, 2007 metais. Nedarbo Europos Sąjungoje (ES) netolygumų analizė. Nedarbo ir jį įtakojančių veiksnių ryšys. Nedarbas ir infliacija. Nedarbas ir bendrasis vidaus produktas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Temos aktualumas. Anot Doc. Dr. Kęstučio Balio Paulavičiaus (2002) augantis visuomenės susidomėjimas darbo santykiais – neatsitiktinis. Mokslo ir technikos pažanga, spartus darbo našumo ir intensyvumo augimas bei kiti socialiniai veiksniai didina nedarbą, aštrina užimtumo problemas ir santykius tarp darbo ir kapitalo. [9] Augantis nedarbas sukelia visuomenėje neigiamas pasekmes. Nedarbo lygio analizė padeda atskleisti nedarbo kitimą, jį įtakojančius veiksnius. Lietuva 2004m. įstojusi į Europos Sąjungą ir dalyvaudama bendroje ES ekonominėje erdvėje turėjo persiorientuoti į bendrą darbo rinką. Šiandien yra svarbu, nagrinėjant nedarbo lygį, išanalizuoti ir palyginti Lietuvos ir ES darbo rinkos situaciją.
Tyrimo objektas – Lietuvos ir ES nedarbo lygis.
Tikslas. Išanalizuoti ir palyginti Lietuvos ir ES nedarbo lygį.
Uždaviniai:
1. Išnagrinėti mokslinę literatūrą darbo rinkos tema ir išskirti pagrindinius darbo rinkos ir nedarbo principus ir dėsnius.
2. Palyginti Lietuvos ir ES nedarbo lygio dinamiką ir netolygumus.
3. Numatyti nedarbo lygio kitimo tendenciją.
4. Išanalizuoti nedarbą sąlygojančius veiksnius.
Metodai. Šiame kursiniame darbe naudojami tokie metodai: literatūros analizė, statistinių duomenų rinkimas ir apdorojimas, grafinė duomenų analizė, dinamikos eilučių lygių kitimo analizė, prognozavinas, netolygumų įvertinimas, koreliacinio ryšio tarp rodiklių įvertinimo metodas.
Darbo struktūra. Kursinis darbas sudarytas iš dviejų skyrių: darbo rinkos teoriniai aspektai ir Lietuvos ir ES nedarbo lygio analizė. Duomenims pavaizduoti grafiškai buvo sudaryta 12 paveikslų, taip pat duomenys pateikti 4 lentelėse.
Daugiausia remtasi moksline literatūra (knygos), taip pat panaudoti ir internetiniai šaltiniai. Statistiniai duomenys paimti iš Eurostato duomenų bazės ir Lietuvos statistikos departamento.

Anksčiau terminas "darbo rinka" buvo naudojamas tik darbo biržoje ar specialistų kalboje. Dabar šią sąvoką žino visi: tiek darbdaviai, tiek bedarbiai ar dirbantys asmenys. Kiekvienas žmogus turi skirtingus sugebėjimus, žinias, fizines ir psichines savybes. Šį žmogiškąjį kapitalą kiekvienas gali pritaikyti atliekant vienokį ar kitokį darbą - gaminant, kuriant prekes ar paslaugas. K. B. Paulavičius teigia, kad darbo jėga yra svarbiausias ūkinės veiklos veiksnys, be kurio kiti gamybos veiksniai – žemė, darbo įrankiai, kapitalas - yra tiktai nenaudojami daiktai. [9]
Darbo jėga naudodama kitus gamybos veiksnius sukuria produktus. Šio proceso schema pavaizduota 1 paveiksle. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-07
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis118.82 KB
AutoriusGiedrė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Europos Sajungos (ES) nedarbo lygio palyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą