Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Mokslas ir švietimas>Aukštojo mokslo sistema Japonijoje

Aukštojo mokslo sistema Japonijoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Žvilgsnis į Japonijos mokslo praeitį. Prestižiškiausi universitetai praeityje ir dabar. Japonijos aukštojo mokslo problemos. Universitetų struktūros problemos. Studentų judėjimai. Aukštojo mokslo vizija XXI amžiuje. Stojamųjų egzaminų svarba. Investicijos į aukštąjį mokslą. Japonijos studijų centrai. Japonijos ir Lietuvos dviejų prestižiškiausių universitetų palyginimas. Išvados. Priedai (4).

Ištrauka

Kai dvi tolimos tautos pradeda pažinti viena kitą ir suranda bendrų dvasinių vertybių, išoriniai skirtumai, tokie kaip geografija, kalba ar istorinė patirtis, tampa antraeilės svarbos dalykai. Ypatingas sąryšis su gamta, sietinas su senosiomis religijomis; pagarba savo šalies ir tautos praeičiai; kultūros, meno ir išsilavinimo, kaip aukščiausios žmogaus kūrybinės galios apraiškų, puoselėjimas – tai tos vertybės, kurias pirmiausia vardija lietuvis ir japonas, paklaustas, kas jungia, rodos, tokias tolimas mūsų tautas. Dar pridėkime bendrus nacionalinio charakterio bruožus – santūrumą, užslėptą jautrumą ir jausmingumą; užsispyrimą ir atkaklumą siekiant tikslo; toleranciją kitai kultūrai, pasaulio pažinimo geismą, ir suprasime, kas tapo prieš dešimtmetį prasidėjusio intensyvaus, kupino kūrybinės įtampos bendravimo tarp Lietuvos ir Japonijos kultūros, mokslo ir meno žmonių pagrindu. Pradėjo kurtis mokslo institucijos, virtusios kultūrinių mainų iniciatorėmis ir koordinatorėmis.
Galbūt šie panašumai ir lėmė kodėl mes pasirinkome rašyti darbą tema "Aukštojo mokslo sistema Japonijoje".Be to mums buvo be galo įdomu sužinoti, kaip ši šalis pasiekė tokį aukštą technologijų lygį . Tai pasiekti gali tik šalis, kurios aukštojo mokslo sistema yra gerai išsivysčiusi, prieinama įvairių šalių specialistams .
Darbe apžvelgėme kaip vystėsi Japonijoje aukštojo mokslo sistema , su kokiomis problemomis susiduria aukštosios mokyklos ( tiek studentai tiek dėstytojai ). Taip pat išsiaiškinome, kodėl Japonijoje yra svarbūs stojamieji egzaminai, kuo jie skiriasi nuo Lietuvoje esančių, aukštojo mokslo prieinamumas, bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos aukštųjų mokyklų.
Kiekviena komandos narė informacijos šiam darbui ieškojo individualiai: internetiniuose puslapiuose, bibliotekose bei namų knygų lentynose. Reikalingą darbui medžiagą sisteminome kartu,todėl manome,kad mūsų indėlis yra vienodas (po 20%). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasMokslo ir švietimo kursinis darbas
KategorijaPedagogika >  Mokslas ir švietimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis160.89 KB
AutoriusUgne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aukstojo mokslo sistema Japonijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą