Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Dievas – tolygus žodžiui nepažįstamas

Dievas – tolygus žodžiui nepažįstamas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Tema: Dievas - tolygus žodžiui nepažįstamas. Tikslas: Palyginti, kaip tikėjimą Dievu aiškina tikintieji ir netikintieji. Įrodyti Dievo sampratą, kaip tolygu žodžiui nepažįstamas. Uždaviniai. Sąvokos. Tezės.

Ištrauka

TIKSLAS: Palyginti, kaip tikėjimą Dievu aiškina tikintieji ir netikintieji. Įrodyti Dievo sampratą, kaip tolygu žodžiui nepažįstamas.
Žmogui būdinga tikėti. Vieni tiki Dievu, tiki Kristumi, Buda ar Mahometu, kiti parapsichologais, ekstrasensais. Tikime tuo ko nesuprantame.
Tikintieji tiki, kad Dievas tikrai yra. Abejingiesiems viskas vis tiek. Daug žmonių Dievu apskritai netiki. Tiek tikėjimas tiek netikėjimas yra natūralūs reiškiniai. Netikintieji atstovauja materialią Visatos būklę. Jų kūnas, mintys sudaryti taip, kad materialusis pasaulis jiems daug svarbiau. Tikintieji jautresni. Jų biolaukų struktūra kitokia. Jie atstovauja energetinei Visatos pusei. Žmonija turi būti dvilypė. Jeigu visi būtų tikintys irgi būtų negerai. Kas yra Dievas? Iki šiol žmonės jį dalinai suvokdavo per pasąmonėje kilusias mintis ir per kai kuriuos paranormaliuosius reiškinius. Žmogus nesąmoningai jaučia, kad kažkas aukštesnis yra. Žmogaus biolaukai sukasi begalybėje matmenų pagal bendrus Visatos dėsnius, pulsuoja bendru ritmu. Šiuo požiūriu Visata yra visagalė. Taip galima suvokti Dievą, todėl pasakymas, kad Dievas viską gali, viską mato, viską girdi yra teisingas. Tikriausia jį dera vadinti ne tiek kosminiu protu kiek energetiniu Visatos laukų ryšiu. Dievas yra vienas visiems. Ir medžiui , ir gyvūnui, ir akmeniui. Viskas žemėje sukurta pagal Visatos modelį ir viskas yra lygiateisės jos detalės.
Kai buvome maži, galvojome, kad Dievas yra senyvas vyras sėdintis danguje ir stebintis visą žmoniją iš viršaus, tačiau taip nėra ir visi tai žino. Jis yra visur ir tuo pačiu yra arba pernelyg didingas, arba pernelyg abstraktus, tačiau vis dėlto yra tikėjimo objektas. Dievybę suprantame kaip begalybę, kaip neapribotą, be galo tobulą esybę. Taigi užtenka vien tik galvoti apie Dievą, kad žinotume jog jis yra. Galime suklysti priskirdami Dievui tik tai, ką aiškiai matome darant be galo tobulai Esybei. Juk niekada neapsiriktume, spręsdami apie Dievo kūrinius tik iš to, ką aiškiai ir akivaizdžiai matome jų idėjose, nes jei Dievas juos sukūrė pagal tas idėjas, kurios yra jų pirmavaizdžiai, tai negali būti, kad jos atvirai neparodytų jų prigimties, - juo labiau neklystame, priskirdami Dievui tik tai ką aiškiai ir akivaizdžiai matome priklausant be galo tobulai Esybei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-28
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis9.91 KB
Autoriusedita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasNijolė Borusevičienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dievas tolygus zodziui nepazistamas[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Nijolė Borusevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą