Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Nusikaltimo sąvoka pagal Lietuvos statutų ir šių dienų teisę

Nusikaltimo sąvoka pagal Lietuvos statutų ir šių dienų teisę

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimo sąvoka. Nusikaltimo požymiai. Nusikaltimų klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Kaip ir kiekvienoje teisinėje valstybėje, gimdamas žmogus įgyja teises ir pareigas. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 18 straipsnis skelbia, kad žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės. Tačiau kiekvieno žmogaus pareiga yra laikytis tam tikros nustatytos tvarkos – įstatymų. Asmenys, kurie pažeidžia įstatymus – nusikalsta ir užsitraukia baudžiamąją atsakomybę. Jau LDK laikais, Lietuvos Statutai buvo nustatę bausmes už nusikaltimus ir nusikaltimus klasifikuodavo .
Darbo tikslas – išsiaiškinti nusikaltimo sąvoką, išsiaiškinti mūsų laikų ir LDK Statutų nustatytų bausmių ir nusikaltimų klasifikavimo panašumus ir skirtumus.
Darbo metodas-rašydama darbą naudojausi LR Konstitucija, LR Baudžiamuoju kodeksu ir kitais rašytiniais šaltiniais.
,,Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas yra vientisas baudžiamasis įstatymas, kurio paskirtis – baudžiamosios teisės priemonėmis ginti žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus nuo nusikalstamų veikų (3, 35 psl., 1 str.).
Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 8 straipsnyje yra pateikiama nusikaltimo sąvoka. Pagal šio straipsnio pirmąją dalį ,,nusikaltimu laikoma baudžiamojo įstatymo numatyta pavojinga veika (veikimas ar neveikimas), kuria kėsinamasi į Lietuvos Respublikos visuomeninę santvarką, jos politinę ir ekonominę sistemas, nuosavybę, į piliečių asmenybę, politines, darbines, turtines ir kitas jų teises ir laisves, taip pat kitokia baudžiamojo įstatymo numatyta pavojinga veika, kuria kėsinamasi į Lietuvoje nustatytą teisėtvarką."
Nusikaltimu yra vadinama asmens, kuris savo veiksmais pažeidžia vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaryta žala teisės saugomiems gėriams. Tokiu atveju, neišvengiama teisinė pasekmė yra bausmė. Nusikaltimas ir bausmė yra dvi pagrindinės kategorijos, kurių pagrindu formuojama visa teisės šaka – baudžiamoji teisė. Baudžiamaisiais įstatymais yra nustatomas draudžiamų veikų ratas. Tokiu būdu yra apsaugomi žmonių ar valstybės interesai. Baudžiamoji teisė, kuri numato, kokios veikos yra draudžiamos ir kokios taikomos bausmės už nusikaltimų padarymą, vadinama materialiąja teise, skirtingai nuo baudžiamojo proceso ir bausmių vykdymo teisės, kurios laikomos formaliosios teisės šakomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-26
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.09 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nusikaltimo savoka pagal Lietuvos statutu ir siu dienu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą