Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platono vaidmuo graikų kultūroje

Platono vaidmuo graikų kultūroje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Platono vieta graikų filosofijoje. Priežastys, paskatinusios filosofą domėtis valstybės reikalais. Valstybė - vedlys į absoliutų gėrį. Išvados.

Ištrauka

Platonas (427-347 m.pr.Kr.) - vienas žymiausių Antikos laikų filosofų. Kūrybinga senovės graikų mintis jau iki Platono buvo sukūrusi tam tikras teorijas. Graikai jau turėjo Heraklito, pitagoriečių, elėjiečių ir kitas filosofines mokyklas. Iki Platono domi- navo gamtamokslinis pasaulio aiškinimas,kurio didelis šalininkas buvo Demokritas. Tačiau Platonas sukūrė savo filosofiją, paremtą objektyviuoju idealizmu.
Platonas ieškojo tiesos, gėrio, grožio ir kitų idealų, kurie jo filosofijoje glaudžiai susiję. Siekdamas tuos idealus pagrįsti teoriškai, Platonas ieškojo visuotinių stabilių pagrindų, kurie galėtų paaiškinti pasaulį, žmogų, pažinimą, gyvenimą. Tačiau Platono nedomino tai, ką jis matė. Mąstymo ir fantazijos galiomis jis sukūrė abstrakčius idealus, o juos įgyvendinti patikėjo valstybei. Todėl visa Platono filosofija glaudžiai susijusi su valstybės teorija.
Stebint tokią savo šalies padėtį Platonas pergyveno dėl joje vykstančių negandų. Jis sugebėjo visą blogį matyti ir suvokti iš šalies. Todėl analizuodamas šį Atėnų gyvavimo periodą, jis priėjo išvadą , kad gyvenimą reikia kurti ir tvarkyti remiantis mokslu. Jis sudarė lyg ir sistemą, kuria išdrįso analizuoti žmogaus būtį, jo gyvenimą idant parodyti atėniečiams kokia turėtų būti jų valstybė ir kokiais turėtų būti tokios valstybės piliečiai. Kitu aspektu pažiūrėjus tai buvo lyg ir bandymas pagerinti aristokratų padėtį tuometinėje visuomenėje.Tačiau nors ir filosofas dėjo į šį darbą visas pastangas ir žinias , nusistovėję visuomenės struktūros principai bei klasių vienvaldiškumas padarė Platono teorijas prieštaringomis.
Pats Platonas buvo kilęs iš senos kilmingos aristokratų giminės. Jam tuometinę situaciją padėjo suvokti Sokrato filosofija. Platonas išnagrinėjo visus jam žinomus valstybės tipus - timokratiją, oligarchiją, demokratiją ir tironiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-20
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.06 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platono vaidmuo graiku kulturoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą