Išplėstinė paieška
 
 
 

Svirnai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Svirnai. Statybinės medžiagos ir konstrukcijos. Svirnų tipai. Svirnų architektūrinės išraiškos priemonės. Svirnų durys. Pasirinkto lietuvių liaudies meno objekto aprašymas (pasakojimas). Pasirinkto svirno pjūvis, pagrindinis fasadas ir planas. Svirno fotofiksacija.

Ištrauka

Liaudies buityje svarbią reikšmę turi įvairių tipu masinės statybos ūkiniai ir gamybiniai trobesiai, dažnai pasižymintieji specifiniais vidaus įrengimais, konstrukcijomis, neretai skirtingomis architektūrinėmis formomis, proporcijomis ir išraiškos priemonėmis. Šių trobesių architektūra padeda geriau pasekti lietuvių liaudies statybos raidą skirtingų paskirčių pastatuose, nustatyti jų tarpusavio ryšius ir ypatybes.
Ūkiniai ir gamybiniai pastatai daugiausia buvo mediniai.
Jų statybos meistrai buvo vietiniai žmonės, mokėję šiuose trobesiuose racionaliai suderinti gamybos technologines ypatybes su specifinėmis architektūrinėmis išraiškos priemonėmis.
Šaltoko klimato sąlygomis sandariai ir gerai konstruktyviai įrengtas gyvenamasis būstas buvo labiausiai reikalingas pastatas. Kitų paskirčių pastatai gausėjo, sąlygojant tuometiniams ekonominiams-socialiniams veiksniams, ūkio gyvenimo formoms. Plintant gyvulininkystei, pradėta statyti tvartai gyvuliams. Intensyvėjant žemdirbystei, atsirado jaujos, vėliau ir kluonai. Pagausėjus žemės ūkio gaminių – grūdų, plito svirnai. Lietuvoje yra aiškios trys kaimo ūkinių trobesių grupės: 1) pastatai grūdams, maisto produktams, daržovėms, vaisiams laikyti (svirnai, viralinės, sandėliai) ; 2) pastatai gyvuliams ir paukščiams (tvartai, paukštidės); 3) trobesiai grūdinėms kultūroms apdoroti, šiaudams bei šienui laikyti (jaujos, kluonai, daržinės, žardinės).
Šios pastatų grupės, be konstrukcinių bendrybių, turi daug skirtumų funkcinėse ir architektūrinėse formose. Vieni iš jų (pavyzdžiui, svirnai) yra labai įvairūs ir architektūriškai-meniškai vertingų formų kiti- labai paprasti nesudėtingų konstrukcijų bei formų, bet gerai sutvarkyti funkciniu atžvilgiu.

Aš pasirinkau svirną, kaip lietuvių liaudies meno objektą susijusį su šeimos istorija. Svirnas užimdavo labai svarbų vaidmenį ūkininko gyvenime ir svarbią vietą sodyboje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasArchitektūros ir dizaino kursinis darbas
KategorijaArchitektūra ir dizainas
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis246.92 KB
Autoriusrapla
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svirnai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą