Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl tarptautinių institucijų sprendimo

Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl tarptautinių institucijų sprendimo

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl Jungtinių tautų žmogaus teisių komiteto arba Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų prielaidos. Prašymo ar teikimo dėl baudžiamosios bylos atnaujinimo padavimas ir nagrinėjimas. Atnaujintos bylos nagrinėjimas ir priimamos nutartys.

Ištrauka

Baudžiamosios bylos atnaujinimas yra išimtinis baudžiamojo proceso etapas, vykstantis esant ypatingoms, numatytoms sąlygoms baudžiamojo proceso įstatyme, kuriame tikrinamas įsiteisėjusio teismo nuosprendžio ar nutarties teisėtumas ir pagrįstumas.
Baudžiamosios bylos atnaujinimas yra baudžiamojo proceso institutas, numatantis galimybę tam tikrais atvejais patikrinti galutinio teismo sprendimo teisėtumą ir pagrįstumą. Baudžiamosios bylos atnaujinimas nėra baudžiamojo proceso stadija, nors ir turi kai kurių bendrų bruožų, pavyzdžiui, su bylų procesu kasacinės instancijos teisme. Baudžiamųjų bylų atnaujinimas skiriasi nuo įprastų baudžiamojo proceso stadijų tuo, kad bylos atnaujinimas yra išimtinis baudžiamojo proceso etapas, atliekamas esant ypatingoms, konkrečiai įstatyme numatytoms sąlygoms.
Baudžiamojo proceso įstatymas numato tris baudžiamosios bylos atnaujinimo rūšis. Baudžiamoji byla gali būti atnaujinta:
1) dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių (BPK 443 – 450 str.);
2) dėl aiškiai netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo (BPK 451 – 455 str.);
3) dėl Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto arba Europos Žmogaus teisių teismo sprendimų (BPK 456 – 461 str.)
Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto arba Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų yra išimtinis baudžiamojo proceso etapas, vykstantis tuomet, kai Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetas pripažįsta, kad sprendimas nuteisti asmenį yra priimtas pažeidžiant Tarptautinį pilietinių ir politinių teisių paktą ar jo papildomus protokolus, arba Europos Žmogaus Teisių teismas pripažįsta, kad sprendimas nuteisti asmenį priimtas pažeidžiant Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją ar jos papildomus protokolus, jeigu pažeidimai pagal pobūdi ir sunkumą kelia pagrįstų abejonių dėl asmens nuteisimo ir besitęsiantys pažeidimai gali būti ištaisyti tik atnaujinus nuteistojo bylą, kurio metu tikrinamas įsiteisėjusio teismo nuosprendžio ar nutarties teisėtumas ir pagrįstumas.
Atskiros baudžiamosios bylos atnaujinimo rūšys turi ir panašumų , ir skirtumų. Bendra visoms baudžiamosios bylos atnaujinimo rūšims yra tai, kad visais be išimties atvejais bylos atnaujinimas galimas tik po to, kai teismų sprendimai yra galutiniai, t.y. bylos nagrinėjimas yra baigtas ir įprastinėse baudžiamojo proceso stadijose byla jau negali būti nagrinėjama. Be to, visais atvejais sprendimą dėl baudžiamosios bylos atnaujinimo gali priimti tik Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Baudžiamųjų bylų atnaujinimo rūšys skiriasi pagrindais ir sąlygomis bei bylos atnaujinimo procedūromis.
Baudžiamosios bylos atnaujinimas reikšmingas tuo, kad taikant šį baudžiamojo proceso institutą yra ištaisomos įsiteisėjusiuose nuosprendžiuose ar nutartyse teismų padarytos klaidos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-15
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis9.63 KB
Autoriusmantutyte
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamosios bylos atnaujinimas del tarptautiniu instituciju sprendimo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą