Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Gamybos plėtros planavimas

Gamybos plėtros planavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Gamybos planavimas. Jo uždaviniai ir tikslai. Plėtros planų rengimas. Ilgalaikis verslo vystymas. Verslo planas. Informacijos poreikis planavime. Operatyvusis gamybos planavimas. Gamybos išlaidų planavimas.

Ištrauka

Sėkmė nebūna atsitiktinė. Visiems aišku, kad didelę reikšmę turi apgalvotas ir išsamus veiksmų planas. Planuoti – vadinasi, viską daryti sistemingai. Daugeliui tai tiesiog per sunku. "Viskas be perstojo keičiasi, todėl neverta planuoti",- tolydžio kartoja jie. Iš tiesų pasikeitimai – nuolatinis procesas. Be jų nebūtų pažangos. Tačiau jeigu jūs nė nebandysite planuoti, manydami, kad neverta eikvoti jėgų, jūs vis prasčiau situacijos vadybą.
Planavimas yra viena verslo organizavimo ir valdymo funkcijų. Tai valinga veikla, kai numatomas tikslas ar tikslai, apibrėžiamos priemonės ir būdai tikslams pasiekti. Kitais žodžiais tariant, tai veikimo būdas, padedantis pasiekti tai ko norite.
Nuo planavimo priklauso įmonės veiklos tikslai ir rezultatai. Planavimas prasideda valdymo sprendimų visose įmonės veiklos srityse priėmimu. Reikia planuoti medžiagų, žaliavų tiekimą, ekonominius ir finansinius rodiklius, išlaidas, pajamas, kapitalą, pelną, rentabilumą ir kt.
Planavimas, kaip viena svarbiausių verslo įmonės valdymo funkcijų, mobilizuoja įmonės darbuotojus siekti bendrų tikslų, koordinuoja tarpusavio ryšius. Parenka gamybos, valdymo organizacines struktūras, specialistus, atlieka kontrolės funkcijas. [2]
Darbo ir įmonės veiklos planavimu užsiima visų lygių darbuotojai – nuo įmonės vadovų specialistų iki eilinių darbuotojų – derindami bendrus veiksmus, įgyvendindami tikslus. Pavyzdžiui, mažose, nedidelėse įmonėse planuoja patys vadovai. Didesnėse, turinčiose rinkodaros skyrių, visą planavimo darbą atlieka šis skyrius, nes jo darbuotojai tiesiogiai bendrauja su vartotojais ir žino, kiek ir kokių prekių reikės pagaminti ar parduoti. Dar didesnėse įmonėse kiekviena tarnyba turi savo planuotoją. Planai šiuo atveju parengiami greitai ir kokybiškai, nes kiekviena tarnyba puikiai žino savo tarnybos ypatumus. Tačiau čia yra vienas trūkumas – būtina kruopščiai derinti atskirų tarnybų planų ruošimą. Kai kuriose įmonėse, be abejo stambesnėse, yra plano tarnyba ar planuotojas, kurie pirmiausia parengia bendrąjį, visai įmonei skirtą planą. Savaime aišku, kad bendrasis planas negali būti labai detalus. Pagal bendrąjį planą sudaromi padalinių planai, o pagal juos kiekvienas firmos darbuotojas gali sudaryti savo planus ir suderintai veikti. Parašytas planas – tai jau dokumentas, kurį tvirtina vadovas.[2]
Planavimo efektyvumas vertinamas pagal tai, kaip įgyvendinami verslo įmonės tikslai. Pavyzdžiui, esant gaminamų prekių paklausai, būtina didinti gamybos apimtis, perskaičiuoti ir pakeisti įmonės veiklos planinius rodiklius, pakoreguoti tikslus. Todėl galima teigti, kad planavimas yra ne tik valdymo funkcija, bet ir veiklos efektyvumo garantas.
Kiekvienas planas turi ir savo kontrolės tikslą, kuris atspindi tam tikrą dalį bendro įmonės tikslo (bendro ir dalinio).
Įmonės planų tikslai paremti šiais principais:

1) realumo;
2) neprieštaringumo;
3) materialiniais ir darbo ištekliais;
4) suderinamumo (kaip organizacinės struktūros, laiko);
5) kontrolės.
Planų tikslų įgyvendinimas priklauso nuo jų vykdymo, tai yra nuo vadovaujančių darbuotojų ir specialistų darbo efektyvumo ir efektyvios informacinės sistemos.
Derinant planus vadovaujamasi šiais principais:

1) didžiausio ekonominio efektyvumo rinkos ir verslo reguliatoriaus;
2) moksliškumo;
3) kompleksiškumo;
4) mobilumo;
5) planų sudarymo, vykdymo, apskaitos ir kontrolės vienovės,informacijos patikimumo;
6) kolektyvinio dalyvavimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos kursinis darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis54.48 KB
Autoriusmorda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybos pletros planavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą