Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Neteisėtas abortas

Neteisėtas abortas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Kas yra teisėtas abortas? Neteisėtas aborto padarymas. Objektyviosios pusės požymiai. Subjektyviosios pusės požymiai. Išvados.

Ištrauka

Didžiausia žmogaus vertybė, svarbumu mažai nusileidžianti gyvybei, yra sveikata. Praradęs sveikatą žmogus labai daug netenka, jo galimybės save realizuoti gerokai sumažėja. ,,Nors sveikata- ne viskas, be sveikatos visa kita- niekas" (Sokratas).
Įvairiose šalyse trapi aborto ar nužudymo dilema sprendžiama skirtingai. Vienos valstybės (Airija, Lenkija) draudžia atlikti nėštumo operacijas, išskyrus tuos atvejus, kai tokios operacijos būtinos, o kitos, tarp jų ir Lietuva, toleruoja savanoriškai atliekamus abortus, tačiau nustato tam tikras šių operacijų atlikimo sąlygas, kurių laikantis abortas pripažįstamas teisėtu, o nesilaikant - neteisėtu ir už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Šiuo atveju svarbu atsakyti į du klausimus: nuo kurio žmogaus vystymosi momento įstatymai gina gyvybę bei baudžia už jos sunaikinimą ir koks žmogaus vystymosi momentas yra laikomas gyvybės pradžia.
Nusikaltimas, pavojingas žmogaus sveikatai ir gyvybei, kuris reglamentuotas BK XIX skyriuje yra įvardijamas- neteisėtu abortu (142 str.). Neteisėtas aborto padarymas- tai laikomas nusikaltimas sveikatai, kuris objektyviai sukelia pavojų žmogaus sveikatai arba gyvybei, nors tai tiesiogiai nesikėsinama į šį gėrį.
Ar negimęs vaikas turi teisę į gyvenimą? Jei taip, tai ar nėra visų piliečių pareiga nepriklausomai nuo religijos, moralės ar įsitikinimų ginti šią negimusio vaiko teisę į gyvybę?
Šio darbo tikslas išanalizuoti 142 straipsnį, kada abortas yra teisėtas, o kada neteisėtas. Ar galima pateisinti visas susidariusias priežastis abortui nutraukti?
Abortas- yra dirbtinis nėštumo nutraukimas, tai yra žmogaus gemalo, vaisiaus sunaikinimas iki naujagimio gimimo.
Tai gali būti ir dažniausiai yra chirurginė operacija, taip pat kitoks poveikis moters organizmui, kurio padarinys gemalo žūtis, nėštumo nutrūkimas. Teisėtas abortas yra tik tada, kai jis kai jis daromas nėščiajai sutinkant, prašant. Kai tą operaciją daro gydytojas, akušeris- ginekologas, kai tai daroma specialios sveikatos priežiūros įstaigoje ir kai tai daroma nesant kontraindikacijai. Abortas padarytas nesilaikant šių sąlygų, pripažįstamas nusikaltimu. Nėštumo nutraukimas prieš moters valią sudaro ne abortą, o sunkų sunkų sveikatos sutrikdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis9.49 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neteisetas abortas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą