Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Projektų klasifikavimas

Projektų klasifikavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Projekto samprata. Projektų klasifikavimas. Bendra klasifikacija. Vidiniai ir išoriniai projektai. Techniniai (inžineriniai) ir netechniniai projektai. Tradiciniai ir netradiciniai projektai. Dideli ir maži projektai. Produkto kūrimo projektai. Pokyčių valdymo projektai. Sistemų kūrimo projektai. Viešojo sektoriaus projektai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau organizacijų pereina prie valdymo, pasitelkiant projektus. Kai kuriose organizacijose projektų valdymo įgyvendinimas leidžia efektyviau organizuoti paslaugų teikimą bei gamybą, kruopščiau sudaryti biudžetą, pagerinti santykius su dalininkais bei padidinti pelningumą. Organizacijos, taikydamos projektų valdymą įvairiausiose savo veiklos srityse, siekia būdų metodiškai gerinti savo projektų valdymo sugebėjimus, siekdamos nuoseklesnio projektų vykdymo bei sėkmingo jų įgyvendinimo. Metodiško organizacijos projektų valdymo sugebėjimų plėtojimo rezultatas gali būti apibrėžiamas kaip organizacijos projektų valdymo užbaigtumo modelis.
Prieš taikant, rengiant, planuojant vienokį ar kitokį projektą, svarbu žinoti kokie gi projektai yra ir kaip jie klasifikuojami. Mano kursinio darbo tema yra "Projektų klasifikavimas". Šiame darbe pateiksiu bendrą informaciją apie projekto sampratą, apibrėžimą, klasifikavimą bei aptarsiu atskirai išsamiau kai kuriuos prokektus, tokius kaip:
• vidiniai ir išoriniai projektai;
• techniniai (inžineriniai) ir netechniniai projektai;
• tradiciniai ir netradiciniai projektai;
• dideli ir maži projektai;
• produkto kūrimo projektai;
• pokyčių valdymo projektai;
• viešojo sektoriaus projektai.

Darbo tikslas – išnagrinėti projektų klasifikavimą.
Kaip ir daugelyje kitų sričių taip ir projektų vadyboje nėra vieningo projekto apibrėžimo. Projektas gali būti apibrėžtas, kaip veikla turinti atitinkamas reikšmes ir tam tikrą veikimo laisvę. Žodis "PROJEKTAS" yra kilęs iš lotyniško žodžio "iacere" kas reiškia "mesti". Sąvoka "Proiacare" reiškia "mesti" arba "stumti į prekį". Dabartiniu metu, šiai sąvokai gal būt labiau tiktų prancūziškas veiksmažodis "projeter" arba angliškas veiksmažodis "to Project", kurie reiškia "projektavimą", t.y. kažkokios tai veiklos kūrimą.
Literatūroje galima sutikti ne vieną projekto apibrėžimą. Projektas – tai laikina veikla, orientuota sukurti unikalų produktą ar paslaugą. "Laikina" reiškia, jog projektui nustatomi tikslūs pradžios ir pabaigos momentai. "Unikalumas" rodo projekto rezultato (produkto ar paslaugos) naujumą, kuris bus naudingas kuriam nors konkrečiam klientui ar grupei projektu suinteresuotų asmenų. Produktas gali būti unikaliu net tuo atveju, jei tai kas daroma dabar, jau buvo atlikta daug kartų prieš tai, tačiau skiriasi projekto savininkas, dizainas, vieta, kontraktai ir t.t.
Pavyzdžiui E.Duelfer teigia, kad: "projektas - tai bet kokią užduotis, turinti griežtai apibrėžtus darbo pradžios ir užduoties įvykdymo terminus bei reikalaujanti vieno ar kelių resursų panaudojimo kiekviename iš tarpusavyje susijusių veiksmų, kurie turi būti užbaigti tam, kad būtų pasiektas pagrindinis tikslas, dėl kurio ši užduotis (projektas) buvo inicijuota". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita kursinis darbas
KategorijaKita
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis43.77 KB
Autoriuszenia
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Projektu klasifikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą