Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Nelegalios migracijos grėsmės bei jų prevencija

Nelegalios migracijos grėsmės bei jų prevencija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Nelegalios migracijos grėsmės Lietuvos Respublikai. Terorizmo, kaip nelegalios migracijos grėsmės apžvalga Lietuvoje. Organizuoto nusikalstamumo kaip nelegalios migracijos grėsmė Lietuvai. Prekyba žmonėmis. Nelegali migracija ir kitos susijusios grėsmės. Nelegali emigracija kaip grėsmė Lietuvai. Nelegalios migracijos grėsmių samprata ir prevencija Europos Sąjungoje (ES) bei NVS. Nelegalios migracijos bei pabėgėlių srauto keliamų grėsmių samprata bei jų prevencija. Europos Sąjunga. Nelegalios migracijos bei pabėgėlių srauto keliamų grėsmių samprata bei jų prevencija. Nepriklausomų Valstybių Sandrauga. Nelegalios migracijos problemos sprendimas Lietuvoje. Pajėgų sistema, siekiant spręsti nelegalios imigracijos problemą. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT). Užsieniečių registracijos centras (URC). Migracijos departamentas prie VRM. Teisinės priemonės kovai su nelegaliais migrantais. Užsienio piliečių sulaikymas (Teisinis sulaikymo pagrindas). Lietuvos pasirašytos sutartys dėl grąžinimo. Neįsigaliojusios ratifikuotos sutartys. Neratifikuotos sutartys. Lietuvos kova su nelegalia imigracija. Nelegalios imigracijos pobūdis, priežastys ir mastai. Su nelegalia imigracija susijusios institucijos ir jų veiklos rezultatai.

Ištrauka

"Lietuvos metinės strategijos apžvalgoje 2004" nelegali migracija pirmiausia siejama su terorizmo grėsme. Pagrindiniame valstybės įstatyme reglamentuojančiame užsienio piliečių buvimą Lietuvos Respublikoje "Lietuvos respublikos įstatymas dėl užsieniečių teisinės padėties" priimtame 2004 m., terorizmo kaip su nelegalia migracija susijusios priežasties aspektas nėra netgi paminėtas. Terorizmo prevencijos sprendžiant migracijos ir migrantų problemas, jas reglamentuojant, nėra paminėta, tad savaime apribojamas šiuolaikinio globalaus pasaulio problemų sprendimas, reikia turėti omenyje, kad Lietuvos Respublikos valstybės siena yra išorinė Europos Sąjungos siena, kuri ir turi kontroliuoti migrantų patekimą ne tik į Lietuvą, bet ir kitas ES valstybes, šios prevencinės sistemos nenumatymas neprisideda prie saugumo Lietuvoje ir visos ES teritorijoje užtikrinimo. Reikia paminėti, kad Valstybės Saugumo Departamentas (VSD) pareiškė labai daug pastabų dėl terorizmo prevencijos ir kontrolės trūkumo šiame įstatyme, to pasekmė buvo kai kurių įstatymo trūkumų pašalinimas, kurie leistų galimai su terorizmu susijusiems asmenims piktnaudžiauti iki tol buvusiu įstatymu.
Užsienio šalių piliečiai atvykę į Lietuvą iš "terorizmą eksportuojančių kraštų" , kaip ir kitų valstybių iš esmės yra skirstomi į dvi kategorijas:
legalius imigrantus;
nelegalius imigrantus.
Didžiąją dalį legalių imigrantų iš terorizmą "eksportuojančių" valstybių sudaro išeiviai iš arabų valstybių. Šiuo metu, didžiąją dalį nelegalių migrantų sudaro čečėnai (kurie oficialiai dažniausiai yra Rusijos Federacijos piliečiai), o iki 2000 metų dauguma sulaikytų migrantų siejamu su teroristinėmis valstybėmis buvo iš trijų musulmoniškų valstybių – Afganistano, Pakistano, Bangladešo.Tokį pokytį parodo ir schema, kurioje nurodoma "Užsieniečių pateikusių prašymus suteikti pabėgėlio statusą Lietuvos Respublikoje tautybė 2003 m", čečėnai sudaro, net 42 procentus visų pateikusių prašymus asmenų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-19
DalykasPsichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis164.35 KB
Autoriuskristina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nelegalios migracijos gresmes bei ju prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą