Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Maisto saugumo problema pasaulyje ir jos sprendimo būdai

Maisto saugumo problema pasaulyje ir jos sprendimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Maisto saugumo problema pasaulyje. Maisto problema – badas. Maisto saugumas ir kokybė bei jų užtikrinimas. Maisto saugumo problemos sprendimo būdai. Maisto saugumo problemos ir jų priežastys. Žemės ūkio produktyvumo augimas ir maisto problemos sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Plėtojantis civilizacijai ryškėja, kad mūsų Žemė ne tokia didelė kaip anksčiau atrodė, kad jos maisto ištekliai nėra beribiai. XXI a. prognozuojamas planetos gyventojų skaičiaus padvigubėjimas. Amžiaus pabaigoje šis skaičius sieks 10 mlrd. Todėl pasitinkant naują tūkstantmetį pasaulio mokslo visuomenė ir visų valstybių vadovybės susirūpino žmonių išmaitinimo problema, kuri tampa ne atskirų šalių vidaus problema, bet globaline, viena reikšmingiausių visos civilizacijos išlikimo problema.
Žmonija į XXI a. įžengia turėdama kosmoso įsisavinimo programas, pažangias technologijas, pasaulinį informacijos tinklą ir branduolinį ginklą. Paradoksalu, jog vis daugėja pranešimų apie skurdą, vargą, neprievalgį ir vieną baisiausių žmonijos problemų – badą.
Maistas yra viena svarbiausių Europos kultūros ir civilizacijos dalių. Jis atlieka svarbų vaidmenį ekonomikos ir visuomenės sveikatos srityje. Maistas nuolat veikia mus visus. Atvirame ir globalizuotame pasaulyje yra svarbu veikti visu mastu siekiant, kad gyventojai visuose pasaulio kampeliuose būtų užtikrinti, jog jų vartojami maisto produktai yra vieni saugiausių pasaulyje.
Darbo tikslas – išnagrinėti pasaulio maisto saugumo problemas bei įvertinti jų sprendimus.
Tikslui pasiekti iškelti uždaviniai:
• Įvertinti maisto problemą pasaulyje – badą;
• Aptarti maisto saugumą ir kokybę;
• Įvertinti maisto saugumo problemos sprendimo būdus.


Maistas yra esminė pasaulio kultūros ir civilizacijos dalis ir jis turi didžiulę reikšmę tiek ekonomikai, tiek visuomenės sveikatos apsaugai. Jo reikia visiems ir kiekvieną dieną.
Laikoma, kad pasaulyje badauja 500-800 mln. žmonių. Kasdien visame pasaulyje apie 24000 žmonių miršta iš bado. Tris šio skaičiaus ketvirtadalius sudaro vaikai, o dar 800 mln. žmonių kenčia nuo bado ir prastos mitybos bei pasmerkti bado sukeltų ligų mirčiai. Iki soties neprivalgo apie 1 milijardas žmonių. Kai kuriose šalyse gyventojų maiste pakanka kalorijų (energetinės vertės), tačiau stokojama baltymų, riebalų bei mikroelementų. Manoma, kad 2040 m. žmonių skaičius turėtų pasiekti 7,7 mlrd. Tai dar labiau paaštrintų maisto trūkumą planetoje.
Bado terminas nusako fiziologinius ir psichologinius pojūčius, kilusius žmogui trūkstant maisto. Taip pat badas laikomas rizikos veiksniu, grėsme fiziniai ir socialiniai žmogaus sveikatai. Plačiąja prasme - tai socialinė problema, susijusi su nepakankamu, menku darbo užmokesčiu, netinkama socialine politika, siekiant palaikyti menkai apsaugotų žmonių grupių pajamas. Badas būna: visiškas (absoliutinis: atitinka visišką badavimą), dalinis (santykinis: atitinka dalinį badavimą). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos referatas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis36.41 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Maisto saugumo problema pasaulyje ir jos sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą