Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Istorija>Visuotinė istorija>Sovietų Sąjungos karo nusikaltimai Antrajame pasauliniame kare valdant Josifui Stalinui

Sovietų Sąjungos karo nusikaltimai Antrajame pasauliniame kare valdant Josifui Stalinui

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Stalinas slaptasis Antrojo pasaulinio karo kurstytojas. Molotovo – Ribentropo paktas. Sovietų Sąjungos įstojimas į Antrąjį pasaulinį karą. Žiemos karas. Tarptautinė humanitarinė teisė. Stalino kultas, bei stalinizmo ideologijos nusižengimai žmogaus teisėms. Didysis valymas. Katynės žudynės. Išvados.

Ištrauka

Sovietų Sąjunga - valstybė, kuri gyvavo nuo 1922 metų gruodžio 30 d. iki 1991 gruodžio 25 d. Sovietų kitaip Tarybų sąjunga sužlugo atsistatydinus Michailui Gorbačiovui, kuris buvo paskutinysis Sąjungos prezidentas. Bene įsimintiniausia asmenybė, kuri vadovavo Sovietų Sąjungai buvo Josifas Stalinas jo valdymo laikotarpis paženklintas milijonais nekaltų žmonių mirtimi, valstybių griovimu trėmimais į Sovietų Sąjungos gilumą, taip pat lagerių sukūrimu.
Josifo Stalino valdymo laikotarpis bene vienas prieštaringiausių laikotarpių Rusijos istorijoje. Tiek vidaus, tiek užsienio politika Sovietų Sąjungoje neretai istorikų prilyginama fašizmui, o Stalino žiaurumas niekuo nenusileidžiantis Hitleriui.
Sovietų Sąjunga savo gyvavimo zenite buvo sutelkusi dideles teritorijas. Po Spalio revoliucijos susikūrusi Tarybinė politinė ir jėgos struktūra nuo 1922 metų iki 1990 m. Buvo priėmusi į savo Sąjunga 15 atskirų valstybių, kurių tarpę, per prievartą buvo priimta ir Lietuva 1940 metais. Ji išliko Tarybų Sąjungoje iki 1990 metų. Sovietų Sąjungos teritorija sudarė 22,4 mln. kvadratinių kilometrų. Tai sudarė apie šeštadalį žemės sausumos.
Įstojimas į antrąjį pasaulinį karą Sovietų Sąjungai buvo būtinybė, nes buvo sulaužyta Molotovo – Ribentropo sutartis, kurioje buvo skelbiama apie Sovietų Sąjungos bei Vokietijos bendradarbiavimą.
Antrasis pasaulinis karas Sovietų Sąjungai atnešė didesnius nuostolius nei Pirmasis pasaulinis karas, žuvo dešimt kartų daugiau žmonių. Patirti nuostoliai tiek Rusijai tiek visam pasauliui buvo labai gideli, kurių pasėkoje ekonomikai buvo suduotas stiprus smūgis, gyventojų populiacija sumažėjo ženkliai.
Daugelis istorikų iki šiol neprieina vieningos nuomonės kas sukėlė Antrąjį pasaulinį karą, nes agresoriumi įvardijami tiek Hitleris tiek Stalinas, tiek kitos valstybės. Pagrindinė valstybė turėjusi motyvų destabilizuoti pasaulio taiką ir turėjusi grobikiškų tikslų įvardijama Vokietija, tačiau Kursiniame darbe mėginsiu įrodyti, kad karą sukėlė Stalinas, kuris užaugino taikių Europos valstybių naikintoją – Adolfą Hitlerį.
Antrasis pasaulinis karas – tai pats didžiausias karas žmonijos istorijoje, kuriame buvo pamintos visos žmogiškumo teisės, kuriame nusižengta įvairių konvencijų nuostatoms. Paradoksalu, tačiau nustatant taisyklingo karo taisykles dalyvavo ir pačios nusikaltimų vykdytojos.
Kursinio darbo tikslas atskleisti bei išanalizuoti Josifo Stalino karo nusikaltimus, Hagos bei Ženevos konvencijų nuostatų sulaužymą, pateikti aiškių įrodymų apie numatytų karo taisyklių nesilaikymą.
Kursiniame darbe stengsiuosi nustatyti kaip, Stalinas prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo sukėlimo, pateiksiu aiškių įrodymų apie Sovietų Sąjungos elgęsi su karo belaisviais, aiškiausias žiaurumo įrodymas – Katynės žudynės, apie tai darbe paanalizuosiu plačiau.
Apžvelgsiu karo metu padarytą žalą civiliams žmonėms, taip pat sovietinius kalėjimus – gulagus.
Kursiniam darbui rašyti naudosiu Viktoro Suborovo, N. Davis, E. Hobsbawm, V. A. Dambavos knygas, taip pat remsiuosi Lietuvos sovietine istoriografijos literatūra, kai kurie duomenys pateikti kursiniame darbe bus paimti iš interneto. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-09
DalykasVisuotinės istorijos kursinis darbas
KategorijaIstorija >  Visuotinė istorija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis16.77 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sovietu Sajungos karo nusikaltimai Antrajame pasauliniame kare valdant Josifui Stalinui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą