Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Politinių žmogaus teisių raida

Politinių žmogaus teisių raida

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Objektas. Tyrimo metodas. Žmogaus teisių samprata. Žmogaus teisių istorinė raida. Bendra žmogaus teisių istorinė raida. Žmogaus teisių istorinė raida Lietuvoje. Žmogaus teisių klasifikavimas. Politinės žmogaus teisės. Žmogaus teisių garantijos. Išvados.

Ištrauka

Tema "Politinių žmogaus teisių raida" skatina mus pamąstyti apie tai, kas yra žmogus šiuolaikinėje visuomenėje ir kokias jis turi politines teises. Įdomu panagrinėjus susipažinti, kaip ir kada žmogus pradėjo domėtis ir rūpintis jomis. Naudodamiesi Visuotina Žmogaus teisių deklaracija, pabandysime pasiaiškinti, kas yra žmogus, kas yra žmogaus politinės teisės. Nagrinėdami istorinę politinių teisių raidą, pavartysime tokią literatūrą, kaip "Teisės pagrindai"(P.Čiočys), "Žmogaus socialinė raida"(Dr.J.rimkutė ir kt.). naudodamiesi Lr Konstitucija, trumpai panagrinėję šią temą apžvelgsime žmogaus politinių teisių ir laisvių klasifikavimą, įvardinsime valstybės sampratą ir kokios politinės teisės bei laisvės yra sudaromos ir garantuojamos Lietuvos piliečiams dabartiniu metu mūsų valstybėje.
Tikslas

Išsiaiškinti, kokias politines teises Lietuvoje suteikia ir garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija.

Uždaviniai

1. Išnagrinėti žmogaus politinių teisių samprata
2. Išsiaiškinti žmogaus politinių teisių istorinę raidą.
3. Išanalizuoti politinių žmogaus teisių ir laisvių klasifikavimą teisių turinio požiūriu ir jų garantijas.

Objektas

Lietuvos Respublikos pilietis su savo politinėm teisėm

Tyrimo metodas

Rašant šį darbą buvo analizuojam LR Konstitucija bei literatūra, kurioje nagrinėjamos žmogaus teisės, jų istorinė raida bei garantijos. Darbas susideda iš:
ĮVADAS, 4 SKYRIAI, IŠVADOS, NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRAŠAS.

Visi puikiai žinome ir galime pasakyti, kad valstybė neatsiranda kartu su žmogumi. Ji susikūrė žymiai vėliau. Žmonės gyvenę gamtos prieglobstyje ir naudojasi jos skirtais privalumais, ir suprasdami tai, kad iš aplinkos paimti gali tik tiek, kiek randa apsidairę, jautėsi jos dalimi. Analizuojant žmogaus teises ir pareigas, pirmiausia turėtume įvardyti, kas yra valstybė, pats žmogus. Remiantis literatūra galime pasakyti, kad valstybė – ypatinga politinė organizacija su savo valdžia, teritorija, teise, suverenitetu, o žmogus – socialinė – biologinė būtybė, visuomenės sudedamoji ir
Neatskiriama dalis. Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs su savo orumu ir teisėmis. Pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos – tai valstybės nustatytos, suteiktos ir garantuotos, Konstitucijoje įtvirtintos kiekvieno piliečio galimybės veikti ir leistinumas veikti, siekiant užtikrinti jų gyvybiškai svarbių ir socialiai reikšmingų poreikių tenkinimą – sakoma Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje, priimtoje 1948 m. gruodžio 10 dieną NSO Generalinėje Asamblėjoje, Europoje žmogaus teisių konvensijoje(1950m.) ir kituose tarptautiniuose dokumentuose. Susipažinę su Lr Konstitucija galime tvirtai teigti, kad žmogaus teises yra prigimtinės (LRK 18str.). išnagrinėję LR Konstitucijos skyrių apie žmogaus teises galime sakyti, kad jos garantuoja visų žmonių lygybę ir atsakomybę prieš įstatymus. "Žmogaus teisių sąvoka glaudžiai susijusi su žmogaus orumo sąvoka, t.y. žmogaus teisių doktrina grindžiama nuostata, kad visų žmonių orumas yra lygus, o žmogaus teisių apsaugos tikslas - ginti žmogaus orumą. Šiuo požiūriu labai reikšmingas principas, kuris buvo akcentuojamas Pasaulinėje konferencijoje žmogaus teisių klausimais Vienoje (1993m.), kad visos žmogaus teisės tarpusavyje susijusios, viena nuo kitos priklausomos ir nedalomos. Taigi žmogaus teisės – tai moralės ir elgesio normos bei visuomenės vertybės, kurių tikslas – ginti žmogaus orumą 9T.Birmontienė 2001m.). Pavartę daugiau literatūros šaltinių ar įvairių dokumentų galime rasti ir tokią nuostatą, kad " Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems suteiktas protas ir sąžinė ir jie turi elgtis vienas kito atžvilgiu kaip broliai."(SNO dokumentai). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-08
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis14.45 KB
Autoriusjulia
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politiniu zmogaus teisiu raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą