Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Programinė įranga organizacijoje

Programinė įranga organizacijoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Informacinių technologijų kursinis darbas. Įžanga. Programinė įranga. Taikomosios programos. Tekstų redaktoriai. Ekonominės paskirties programos. Leidybinės sistemos. Kompiuterinė grafika, animacija ir programinė vaizdo įranga. Duomenų bazių valdymo sistemos. Automatizuoto projektavimo sistemos. Matematinės ir statistinės programos. Kitos taikomųjų programų rūšys. Integruoti taikomųjų programų paketai. Sisteminės programos. Operacinės sistemos. Pagalbinės programos. Įrankinės sistemos. Programinė įranga organizacijoje. Išvados.

Ištrauka

Žmonės nuo neatmenamų laikų stebi, analizuoja ir bando įvertinti tiek save, tiek aplinką. Atėjus laikui, ta aplinka ir pačių savybės ima nebetenkinti jų poreikių, atsiranda būtinybė keisti susidarusią situaciją. Pavyzdžiui, kiekvienas žmogus ieško būdų kaip tapti protingesniam, turtingesniam, sveikesniam. Vienintelis būdas sužinoti kaip tai pasiekti – kaupti informaciją, ją apibendrinti ir panaudoti savo poreikiams.
Kai poreikiai nedideli ir veikla nesudėtinga, informacijos tvarkymas nereikalauja daug pastangų. Plečiantis veiklai, šių sugebėjimų nebeužtenka. Pirmiausia iškilo duomenų registravimo, saugumo ir perdavimo didesniais atstumais problema. Taip buvo sukurtos rašto, telegrafo, telefono ir kitokių ryšio priemonių sistemos. Susidarė sąlygos savo sukauptą patyrimą perduoti kitiems, kitoms kartoms, racionaliau tvarkyti ūkį, pagreitinti žmonijos plėtrą.
Taip žmonija įžengė į informacijos amžių. Kažkada buvo agrarinė visuomenė, vėliau – industrinė, o dabar gimė informacinė visuomenė. Kuo informacinė visuomenė skiriasi nuo ankstesniųjų? Ankstesniųjų visuomenių pobūdį lėmė materialūs daiktai: agrarinės – žemės ūkio produkcija, industrinės – pramonės produktai. Informacinėje visuomenėje ima dominuoti naujas produktas, neturintis tvirto materialaus pagrindo – informacija.
Informacinėmis technologijomis vadinami procesai, kurių metu renkami, saugomi, analizuojami, pertvarkomi ir siunčiami vartotojams įvairūs duomenys. Šiuose procesuose pagrindinis dėmesys skiriamas ne duomenų prasmei, o patiems tvarkymo veiksniams, technologijai. Kompiuterinės informacinės sistemos buvo pradėtos diegti šeštajame dešimtmetyje. Tačiau kompiuterinė technika tada buvo labai brangi, jos eksploatacija sudėtinga, todėl informacinės technologijos buvo naudojamos tiktai specialiose struktūrose – skaičiavimo centruose. Tačiau per paskutinį dešimtmetį situacija žymiai pasikeitė – kompiuterinė technika labai atpigo, jos techniniai parametrai gerokai išaugo, programinė įranga tapo tobulesnė ir patogesnė naudoti. Taip patikimi ir nebrangūs asmeniniai kompiuteriai tapo mūsų darbo ir buities neatsiejamu elementu. Norėdami tinkamai panaudoti šiuolaikinių kompiuterių galimybes, kiekvienas mūsų turi būti ne tik informacinių paslaugų vartotojas, bet ir organizatorius. Visais kompiuterio taikymo atvejais kuriama informacija, kuri saugoma kompiuterinėse laikmenose. Efektyviam darbui reikia suprasti informacijos saugojimo ir tvarkymo principus, mokėti suskurti patogią darbo aplinką.
Dauguma šiuolaikinių informacinių technologijų realizuojama taip, kad vartotojas turėtų turtingas ir gana sudėtingas informacinių procesų valdymo aplinkas. Jose vartotojui tenka operuoti neįprastais terminais, manipuliuoti ekrane rodomais vaizdais ir valdymui skirtomis lentelėmis bei grafinių ženklų rinkiniais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-02
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis26.2 KB
Autoriuswwww
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Programine iranga organizacijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą